ماموستا سعید اکبری:مسجد مکان عبادت و مدرسه هدایت است
1397/12/19
امام جمعه مسجد جامع محله فرجه سنندج
ماموستا سعید اکبری:مسجد مکان عبادت و مدرسه هدایت است
امام جمعه مسجد جامع محله فرجه سنندج گفت: بزرگترین بخشش از لحاظ ماندگاری ساختن مسجد است،چراکه مسجد مکان عبادت و مدرسه هدایت است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سعید اکبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع محله فرجه سنندج، با اشاره به جایگاهمسجد و فضایل آن از دیدگاه دین اسلام، اظهار کرد: خداوند و پیامبر برای مسجد ارزش زیادی قائل شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب زمینه را برای رونق مساجد و حضور اقشار مردم به ویژه جوانان در مساجد فراهم سازیم.
امام جمعه مسجد جامع محله فرجه سنندج با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم در این راستا می‌فرماید: در مساجد عبادت و طاعت خداوند را به جا آورید و نام خدا و پیامبرش را با خلوص نیت به  زبان آورید.
 ماموستا اکبری ارادت و عشق به رسول اکرم را از دستورات خداوند تبارک و تعالی دانست و تصریح کرد: هر کس حضرت محمد (ص) را نخواهد کافر مطلق است اما متاسفانه امروزه برخی‌ها با تفسیرهای غیر واقعی از قرآن به دنبال کمرنگ کردن نام پیامبر در بین مسلمانان هستند.
وی اظهار کرد: در مساجد باید با پرداختن به سرگذشت پیامبران و بردن نام آنها و نحوه زندگی ساده و پرتقوای آنها الگوهای مناسب زندگی را به جوانان ارائه دهیم.
امام جمعه مسجد جامع محله فرجه سنندج با بیان اینکه دشمنان از توسعه و اقتدار دین اسلام می‌ترسند، گفت: پرداختن به مسائل دینی و رونق مساجد موجب استواری هرچه بیشتر پایه‌های دین اسلام و خنثی شدن توطئه‌های دشمنان می‌شود.
ماموستا اکبری تصریح کرد: مشارکت در امر ساخت مساجد از کارهای حسنه‌ای است که خداوند جزای عظیم را برای افرادی که در این مسیر قدم برمی‌دارند در نظر گرفته است.
 وی اظهار کرد: رسول اکرم(ص) در این راستا می‌فرماید: هر کسی خانه‌ای برای رضای خدا بسازد هر چند به اندازه قفس پرنده‌ای باشد خداوند در بهشت خانه‌ای برای او درست می‌کند.
وی افزود: خداوند در سوره اعراف می‌فرماید« مسلمانان، زینت و اسباب پاکی و نظافت و خوشبو کننده را با خود به مسجد ببرید و هنگامی که به مسجد ورود پیدا می‌کنند به شیوه‌ای محترمانه وارد شوند».
امام جمعه مسجد جامع محله فرجه سنندج انفاق مال را از دیگر دستورات دین اسلام دانست و گفت: انسان ثروتمند بعد از توجه به تقوای الهی باید انفاق و بخشش مال در راه خدا را به عنوان یک اصل مهم در نظر داشته باشند.
 به گفته ماموستا اکبری، بزرگترین بخشش از لحاظ ماندگاری ساختن مسجد و لوازم مسجد است، زیرا مسجد مکان عبادت و مدرسه هدایت است.
وی با تاکید براینکه مساوات و برابری درس‌هایی است که در مسجد یاد می‌گیریم، عنوان کرد: همه انسان‌ها چه عالم و حاکم و غیر حاکم در برابر خداوند یکسان هستند و در مسجد در کنار هم قرار می‌گیرند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها