ماموستا سیداحمد حسینی:نحوه تربیت خانواده‌ها نقش مهمی در افزایش و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد
1397/12/19
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره
ماموستا سیداحمد حسینی:نحوه تربیت خانواده‌ها نقش مهمی در افزایش و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد
حسینی امام جمعه موقت شهرستان دیواندره گفت: نحوه تربیت فرزندان در خانواده نقش مهمی در کاهش و یا افزایش آسیب‌های اجتماعی دارد.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سیداحمد حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره ضمن گرامیداشت سالروز شهید و تاسیس بنیاد شهید در 22 اسفند ماه سال 1358 به فرمان امام (ره) اظهار کرد: . برای ایجاد و تثبیت امنیت در هر جامعه‌ای، باید گروهی در جامعه وجود داشته باشد که در این مسیر ایثار و جان فشانی کنند.
وی با بیان اینکه شهید به کسی گفته می‌شود که نفس خویش را در راه خدا و دفاع از اسلام قربانی می‌کند، گفت: مقام شهید و شهادت مقام بسیار بلندی است، چرا که شهدابا جان‌فشانی دست بیگانگان را از آب و خاک و ناموس مملکت کوتاه می‌کنند.
وی افزود: ناامنی و اتفاقات تلخی را که امروز مردم در کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه، یمن و سوریه با آن درگیر هستند ملت ما نیز در طول هشت سال جنگ تحمیلی تجربه و برای رسیدن به این امنیت پایدار هزینه‌های زیادی را پرداخت کرده‌ایم.
وی با تاکید براینکه ملت ایران هیچگاه خاطرات تلخ کینه‌توزی‌های دشمنان را در طول هشت سال جنگ تحمیلی از یاد نمی‌برند، خاطرنشان کرد: ما برای رسیدن به امنیت امروز هزینه داده‌ایم و هرگز اجازه تعدی به این امنیت را از سوی دشمنان نخواهیم داد.
به گفته وی، ایثار و از خودگذشتگی ملت ایران به ویژه خون پاک شهدای این مرز و بوم دلیل اصلی رسیدن به امنیت پایدار و خلل ناپذیر امروز در کشور است.
امام جمعه موقت  شهرستان  دیواندره  در ادامه با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و تبریک روز درختکاری گفت: برای همه واضح و روشن است که نبودن منابع طبیعی مساوی با نبودن زندگی و حیاط است.
ماموستا حسینی اظهار کرد: پیامبر(ص) همواره با دست مبارک خویش درخت می‌کاشت روزی از ایشان پرسیدن این کاشت درخت چه فایده‌ای دارد فرمود: «این درخت چه زمانی که ثمر داشته و چه زمانیکه بدون ثمر باشد برای بشریت سود دارد و برای شخص مرده تا زمانیکه بر سر مزارش باشد به سبب ذکر درخت دارای سود است».
وی گفت: پیامبر(ص) در جای دیگری می‌فرماید: «کسی که یک درخت بکارد همه آنها احسان و پاداش است  برای شخصی که نهال را کاشته است».
وی در ادامه به هفته احسان و نیکوکاری هم گریزی زد و گفت: همه باید دست به دست هم داده و در راستای کمک به نیازمندان تلاش و جدیتی مضاعف داشته باشیم.
امام جمعه موقت  شهرستان  دیواندره  افزود: حضرت امام نقی(ع) می‌فرماید: «دنیا بازار است گروهی در این بازار برنده هستند و گروهی متحمل ضرر می‌شوند انسان در قیامت با اعمالش زینت داده می‌شود«.
وی در ادامه با اشاره به حق اولاد بر پدر ومادر و پدر و مادر بر فرزندان گفت: پیامبر(ص) در این باره می‌فرمایند : «عزیزترین امت و نزدیک‌ترین امت من در روز محشر کسانی هستند که دارای اخلاق زیبا باشند.
وی با بیان اینکه اخلاق به دو دسته خوب و بد تقسیم می‌شود، اظهار کرد:  عدم آشنایی خانواده‌ها با تربیت فرزندانشان باعث بروز آسیب‌های اجتماعی از جمله گرفتار شدن در دام اعتیاد، خودکشی و بی بندو باری در جامعه می‌شود .

امام جمعه موقت  شهرستان  دیواندره  اظهار کرد: اخلاق زیبا یعنی اینکه انسان دارای کلام زیبا باشد و فرزندانش را زیبا تربیت کند، پیامبر (ص) می‌فرماید : «عادل باشید و میان فرزندان خود فرق قائل نشوید».
 انتهای پیام/

آخرین کتاب ها