ماموستاسیدعلی حسینی:خانواده‌ها آسیب‌های چهارشنبه‌سوری را به فرزندانشان گوشزد کنند
1397/12/19
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان
ماموستاسیدعلی حسینی:خانواده‌ها آسیب‌های چهارشنبه‌سوری را به فرزندانشان گوشزد کنند
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان با بیان اینکه متاسفانه اجرای آیین چهارشنبه آخر سال هر ساله موجب صدمه دیدن بسیاری از جوانان و نوجوانان می‌شود، گفت:‌ خانواده‌ها آسیب‌های چهارشنبه‌سوری را به فرزندانشان گوشزد کنند.به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، سیدعلی حسینی امام جمعه موقت شهرک بهاران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد شهرک بهاران مریوان با اشاره به
دعایی از امام زین‌العابدین اظهار کرد: این امام همام در این دعا می‌فرماید« خدایا این صورتی که برای تو سجده می‌برد در قیامت رو سیاه مگردان و قلبی که به یاد تو مشغول است را دچار غفلت مگردان و زبانی که نام تو بر آن جاری می‌شود را لال مگردان».
وی در ادامه با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری به همت کمیته امداد و حمایت برخی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در سطح استان، اظهار کرد: در آستانه نوروز به عنوان جشن ملی ایرانیان قرار داریم، کمیته امداد در این ایام هر ساله اقدام به برگزاری جشن‌ نیکوکاری با هدف ایجاد مشارکت مردمی در بحث حمایت از نیازمندان می‌کند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان تصریح کرد: کمیته امداد در حال حاضر از جمعیت قابل قبولی از نیازمندان حمایت می‌کند و برای حمایت هرچه بیشتر از این قشر نیازمند حمایت و مشارکت مردم به ویژه افراد خیر است.
ماموستا حسینی با تاکید براینکه اعتبارات کمیته امداد به تنهایی پاسخگویی تمام نیازهایی این جامعه نیست، گفت: نقش افراد خیر، متمکنین جامعه در این راستا بسیار مهم بوده و باید از این ظرفیت به نفع رفع مشکلات نیازمندان در این روزهای پایانی سال بیش از پیش بهره گرفته شود.
 وی ضمن دعوت از اقشار مردم به حمایت از برنامه‌های کمیته امداد، گفت: تک‌تک افراد جامعه باید در حد توان در راستای حمایت از اقشار نیازمند که به عنوان مددجو زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند گام بردارند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام در زمینه احسان و نیکوکاری اشاره کرد و افزود: «رسول خدا(ص) در این راستا می‌فرمایند« هر کس در دنیا مشکل مسلمانی را حل نماید خداوند در دنیا و آخرت مشکلات را برطرف می‌کند».
ماموستا حسینی افزود: کمیته امداد یکی از بهترین کانال‌های برای رساندن کمک‌های مردمی به دست نیازمندان واقعی است.
وی ارائه گزارش‌های شفاف در راستای نحوه هزینه کرد کمک‌های مردمی از سوی کمیته امداد را بسترساز افزایش حس اعتماد در نتیجه مشارکت هرچه بیشتر مردم در کمک به نیازمندان از طریق این نهاد دانست و گفت:‌ این انتظار از متولیان کمیته امداد می‌رود که گزارشی از اقدامات خود در مورد چگونگی صرف کمک‌ها به مردم را ارائه دهند تا جای هیچ شک و شبهه‌ای نمانده و دغدغه در زمینه مسیرهای هزینه این حمایت‌ها نماند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان در ادامه با اشاره بر ضرورت توجه به نهادینه شدن فرهنگ توجه به قوانین و مقررات رانندگی در جامعه گفت:  متأسفانه هنوز فرهنگ توجه به قوانین رانندگی در میان ما جا نیفتاده و همین امر موجب بروز زیان‌های مالی و جانی زیادی شده که در برخی جهات اصلا قابل جبران نیست.
به گفته ماموستا حسینی، در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ توجه به قوانین و مقررات رانندگی همه باید در یک مسیر تلاش و به صورت جدی گام برداشته شود.
 وی به چهارشنبه آخر سال و اتفاقات ناخوشایندی که بعضا در این شب برای برخی افراد به دلیل بی‌توجهی و استفاده از مواد محترقه می‌افتد اشاره کرد و گفت:‌ مردم باید برخی فرهنگ‌های غلط را که امروز در جامعه باب شده ترک کنند چرا که برگزاری برخی مراسمات هیچ خروجی جز آسیب رساندن به جان و مال آنها ندارد.
وی گفت: والدین برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار در این روزهای باقیمانده به پایان سال باید خطرات و آسیب‌های چهارشنه سوری را به فرزندانشان گوشزد کنند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان اظهار کرد: جامعه برای رسیدن به کمال نیازمند انسان‌های با اخلاق دارد تا ضمن ایجاد آسایش و آرامش برای خود و سایرین مسیر توسعه و رشد را در عرصه اجتماعی فراهم سازد.
ماموستا حسینی با بیان اینکه رعایت مسائل اجتماعی را از دستورات دین اسلام دانست و با اشاره به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام در همین زمینه، گفت: رسول الله(ص) فرموده‌اند:« در بین خود حسادت نکنید و همدیگر را در معامله فریب ندهید، میان خود بغض نداشته باشید و وقتی به هم می رسید به هم پشت نکنید و در معامله دیگران دخالت نکنید چرا که همه شما عبد خدا هستید» .
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها