اقتدار و صلابت سپاه موجب وحشت آمریکا شده است
1398/1/25
امام جمعه موقت بانه:
اقتدار و صلابت سپاه موجب وحشت آمریکا شده است
امام جمعه موقت بانه گفت: تلاش در راستای رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری جامعه، اولویت اصلی مسوولان باشد.
ماموستا جمال کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه اظهار کرد: نوزدهم فروردین ماه امسال رئیس جمهور آمریکا در اقدامی بی‌شرمانه سپاه پاسداران ایران اسلامی را در ردیف تروریست‌ها قرار داد که این اقدام نشان دهنده عمق خشم آنان از این نیروی مقتدر و مردمی است.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا در سال ۲۰۰۱ به بهانه وجودی القاعده به افغانستان،  در سال ۲۰۰۳ به عراق و در سال ۲۰۱۱ نیز به لیبی حمله کرد و الان سپاه ایران را تروریست معرفی می‌کند.
وی اضافه کرد: مدعیان حقوق بشر در سال 2011 همزمان با حمله به لیبی به بهانه مبارزه با تروریسم گروه‌های دینی و مذهبی را تقویت کرده تا در سوریه فعالیت کنند و در نهایت این کشور به خاک و خون کشیدند.
وی افزود: آمریکای تروریست و تروریست پرور در سال ۲۰۱۵ از عربستان بر علیه یمن حمایت کرد و اینها کارنامه‌ سیاهی است که هر انسان واقع بینی می‌تواند تروریست بودن آمریکا را درک کند.
به گفته وی، آمریکا به وجود آورنده و حامی اصلی داعشی است که به نام اسلام مردم را قتل عام کردند و این سرداران غیور سپاه بودند که در برابر آنها ایستادند و دشمنان را شکست دادند.
وی با تاکید براینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جزء لاینفک نظام اسلامی ایران و یار و همراه همیشگی محرومان و مستضعفان ایران و جهان است، عنوان کرد: ترامپ و سرمداران خودکامه آمریکا با این اقدام خصمانه خود در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریست‌های جهانی، موجب تحکیم وحدت مردم و تجلی حمایت آنان از سپاه شدند.
امام جمعه موقت بانه  تصریح کرد: اینکه نیروی ارزشی مانند سپاه را که در طول 40 سال از انقلاب نقش مهمی در پیشبرد اهداف این نظام و خدمات‌رسانی به مردم ایران و حتی مقابله با تروریست‌های جهانی داشته به عنوان تروریست معرفی کنند نشان دهند زبونی دشمنان در مقابل اقتدار و عظمت سپاه ایران است.
ماموستا کریمی در ادامه افزود: انتشار اخبار و گزارش‌هایی پیرامون رسمی شدن مرز سیرانبند و مسافری شدن آن، در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، نشان از تلاش و پیگیری جدی مسولان دارد و نوید بخش تحقق یکی از مطالبات و خواست‌های دیرین مردم منطقه است.
وی اذعان داشت: مسئولان رایزنی‌های لازم را در این راستا انجام داده‌اند و منتظر جواب دولت عراق هستند که امیدوارم با موافقت طرف عراقی شاهد رونق تبادلات مرزی و رفع مشکلات مرزنشینان در حوزه اشتغال و اقتصاد باشیم.
 وی خواستار توجه بیش از پیش مسئولین به رفع بیکاری در منطقه به ویژه در بین جوانان شد و گفت: رونق تولید و ایجاد ظرفیت‌های لازم برای توسعه صادرات تولیدات داخلی بهترین راهکار برای مقابله با مشکل بیکاری به عنوان مطالبه اصلی مردم است.
امام جمعه موقت بانه ضمن ابراز همدردی با مردم سیل‌زده برخی از استان‌های کشور و ضمن دعوت از مردم برای مشارکت در رفع مشکلات و حمایت از سیلزدگان گفت: جبران خسارات وارد شده به سیل‌زدگان و کاستن از آلام و مشکلات هموطنان داغدار، نیازمند عزم و اراده مردم و دولت است.
وی در پایان گفت: مردم نیک‌اندیش ایران اسلامی، مصمم‌تر از همیشه با حمایت‌های مالی و معنوی خود از سیلزدگان، مهرورزی را به نمایش گذاشتند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها