آمریکایی مدافع و حامی اصلی تروریست در جهان است
1398/1/25
امام جمعه دیواندره:
آمریکایی مدافع و حامی اصلی تروریست در جهان است
امام جمعه دیواندره گفت: برای هر عبادتی شرایطی تعیین شده است که مهم‌ترین شرط برای تمام عبادت‌ها اخلاص است.
ماموستا مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره اظهار کرد: سالروز ولادت حضرت امام حسین(ع) ریحانه بهشتی رسول‌الله(ص) و روز پاسدار و همچنین سالروز ولادت حضرت  ابوالفضل عباس(ع) که به عنوان روز جانباز نام‌گذاری شده را به تمام مردم بصیر و انقلابی ایران تبریک می‌گویم.
وی با اشاره به موضع‌گیری اخیر آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریست خاطرنشان کرد: اقدام ابلهانه رئیس جمهور آمریکا را در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شدت محکوم می‌کنیم.
وی تصریح کرد: البته از فرد دیوانه بیش از این انتظار نمی‌رود و اینگونه گستاخی‌ها و هجمه‌های استکبار علیه ایران چیز تازه‌ای نیست.
وی افزود: استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا و اسرائیل غاصب از بدو شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران همواره با ما دشمنی داشته است.
وی از آمریکا به عنوان تروریست واقعی در جهان نام برد و با گریزی بر برخی اقدامات تروریستی آنان گفت: حمله موشکی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در 12 تیر 67 که منجر به شهادت 290 نفر از هموطنان عزیزمان شد نمونه کوچکی از اقدامات تررویستی این کشور تروریست پرور و حامی تروریست است.
وی افزود: با وجود به خون کشیدن 290 نفر انسان بی‌گناه دولت وقت آمریکا هیچ کدام از عوامل جنایتکار این اقدام تروریستی را نه تنها محاکمه نکرد حتی ویلیام را که فرمانده ناو جنگی امریکا در این عملیات بود در پایان خدمت مدال شجاعت داد.
وی گفت: سربازان ارتش آمریکا 3 میلیون نفر ویتنامی را به قتل رساندن که اکثر قربانیان غیر نظامی و زنان و کودک بی‌گناه بودند حتی قبل از مرگ بعضی از آنها را مورد بی‌احترامی قرار داد و جسدهایشان را قطعه قطعه کردند.
امام جمعه دیواندره تصریح کرد: آیا واقعاً اینها مدافع دمکراسی و حقوق بشر هستند آنها دروغگو و تروریست‌هایی هستند که هیچ رنگ و بویی از انسانیت نبرده‌اند.
به گفته وی، بمباران شیمیایی سردشت، سقز، منطقه مریوان، اورامانات و برخی شهرهای دیگر کشور با امکانات همین مدافعان حقوق بشری که سپاه ایران را تروریست می‌خوانند انجام گرفت.
وی اقدامات تروریستی آمریکا تنها به مسلمانان ختم نشده و در بسیاری از کشورها رد پای این تروریستی جهانی مشهود است افزود: عامل فاجعه بمباران اتمی در دو شهر هیروشیما و ناکازاکی که به مرگ 23 هزار نفر منجر شد و 3 هزار نفر را طی ساله‌های متمادی پس از آن دچار بیماری‌های حاد کرد همین مدعیان مدافع حقوق بشر بوده‌اند.
وی اضافه کرد: سوال اینجاست آمریکایی که خود تروریست پرور و مدافع و حامی اصلی تروریست در جهان است با چه روئی سپاه ما را تروریست می‌خواند؟ سپاه قهرمانی که همیشه مدافع مرز و بوم کشور و حامی مستضعفین حتی خارج از مرزهای کشور بوده است.
وی به نقش حیاتی و مهم سپاه در بحث مقابله با دشمنان در اوایل انقلاب و در دوران هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت:‌ نقش آفرینی سپاه در حوزه سازندگی در کشور هم بر کسی پوشیده نیست.
وی خاطرنشان کرد: همین سپاهایان مقتدر و سرافراز در حادثه سیل گلستان برای نجات مردم و ایجاد راه‌های دسترسی و رفع مشکلات سیلزدگان حرکت‌های بزرگی انجام دادند که هرگز از یادها نخواهد رفت.
به گفته وی، در زلزله کرمانشاه دیدیم سپاه چگونه از تمام ظرفیت‌ها برای کمک به ساخت سرپناه و تامین نیازهای مردم با بهره‌گیری از اعتماد مردمی حرکت و کارهای بزرگ انجام داد.
به گفته وی، این در حالی است که در کارنامه سیاه آمریکا در کنار تمام جنایت‌هایی که در کشورهای مختلف علیه مسلمان و غیر مسلمان انجام داده، کشتار و نسل‌کشی 100 میلیون سرخ پوست آمریکایی قابل پاک شدن و انکار نیست.
وی اضافه کرد: مردم فهیم و بصیر ایران اسلامی بار دیگر برای ترامپ هراسی و دفاع از این سربازان غیور که همیشه در کنار مردم در راهپیمائی بعد از نماز جمعه با مشت‌های گره کرده ترامپ و ترامپیان را به خاطر اقدام‌های نابخردانه‌اش محکوم خواهند کرد.
وی در ادامه خطبه نماز جمعه امروز به موضوع اخلاص از دیدگاه دین و قرآن پرداخت و گفت: اخلاص است که زیور اخلاق و مکمل ایمان انسان است.
به گفته وی، برای هر عبادتی شرایطی تعیین شده است که مهم‌ترین شرط برای تمام عبادت‌ها اخلاص است.
وی افزود: اخلاص موجب نزدیک شدن به مقام قرب‌الهی می‌شود و نه تنها در دین اسلام، بلکه در تمام ادیان به آن توصیه شده است.
وی با اشاره به گزیده‌ای از منویات پیامبر(ص) در مورد اخلاص گفت: پیامبر مکرم اسلام در این راستا می‌فرمایند«خدا فرموده اخلاص سری است از اسرار من که میان عبد محبوب خود قرار می‌دهم و فقط عبد محبوب من اخلاص دارد».
به گفته وی، مخلص واقعی کسی است که شیطان نمی‌تواند در اراده او تردید وارد کند اخلاص به معنای پاک شدن است.
 وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز برادران و خواهران ما در مناطق سیلزده به یاری نیاز دارند و باید با کمک به آنان در مقابل این امتحان الهی سربلند و پیروز بیرون بیایم.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها