سپاه بازوی توانمند و قدرتمند نظام جمهوری اسلامی ایران است
1398/1/25
امام جمعه بیجار
سپاه بازوی توانمند و قدرتمند نظام جمهوری اسلامی ایران است
امام جمعه بیجار با بیان این که سپاه بازوی توانمند و قدرتی نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: اقدام نابخردانه آمریکا نشانه شکست و نکبت حاکمان آنها در مقابل اقتدار و عظمت ملت ایران و صلابت و قدرت سپاه پاسداران است.
 حاج ماموستا لقمان محمدیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اقدام دولت آمریکا علیه کشور ایران و سپاه پاسداران، اظهار کرد: دولت آمریکا و حاکمانش در طول 232 سال تاسیس تا به حال فقط 23 سال جنگ نداشته است و این نشانه خونخواری و سوءمدیریت دولت‌های آن‌هاست.
وی اضافه کرد: به حقیقت آمریکا خود تروریست و حامی تروریست هستند، امنیت و اقتدار کشور مرهون زحمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه سپاه بازوی توانمند و قدرتی نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: اقدام نابخردانه آمریکا نشانه شکست و نکبت حاکمان آنها در مقابل اقتدار و عظمت ملت ایران و صلابت و قدرت سپاه پاسداران است.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به موضوع مسیر سعادت و خوشبختی انسان و مسیرهای دستیابی به آن اشاره و اظهار کرد: انسان از همان دوران کودکی و نوجوانی و رشد و نمو، با به دست آوردن متعلقات دنیوی و تلاش فراوان دنبال سعادت و خوشبختی است.
وی خاطرنشان کرد: شاید به ندرت کسی بتواند از رسیدن و طی کردن مسیر سعادت بهره‌مند شود، چون انسان همواره مسیر خود را فراموش و یا برای رسیدن به آن تلاش نمی‌کند.
به گفته امام جمعه بیجار، مهم‌ترین عامل رسیدن به مسیر سعادت، راضی بودن به امکانات رفاهی و منابع خدادادی است که در اختیار انسان است.
وی با بیان اینکه حس سعادت و خوشبختی به مقام و موقعیت و ثروت وابسته نیست، اذعان کرد: آرامش و راضی بودن به داده‌های خداوند مهم‌ترین جلوه خوشبختی و سعادتمندی انسان‌های است.
وی اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم فرموده است مسیر سعادت تنها به وسیله دل‌های پاک و صاف و سالم به دست می‌آید و تمام پیامبران الهی نیز انسان‌ها را به مسیر سعادت و خوشبختی دعوت نموده‌اند.
امام جمعه بیجار افزود: در روایت است که پیامبر اسلام فرموده خداوند به پیکرها و قیافه‌های شما نمی‌نگرد، بلکه به قلب‌های شما می‌نگرد به حقیقت فهم و شعور و عقل سلیم و معرفت همه از قلب سالم سر چشمه می‌گیرد.
مرادیان خاطرنشان کرد: قلب منبع وجود انسان و مغز مرکز مدیریت اعضای بدن به شمار می‌آید.                                                                            
 وی در ادامه به ضربان و کارکرد قلب اشاره کرد و اظهار داشت: قلب مرکز احساس است و به تجربه اکثریت دانشمندانی که پیوند قلب انجام داده‌اند، 78 درصد از عین روحیات و شخصیت بر انسان‌هایی که پیوند برای آنها انجام شده است اثر گذار بوده است.
امام جمعه بیجار تصریح کرد: به راستی اخلاق و اعمال انسان وقتی زیباست که به آن توجه شود و قلب سالم در وجود افراد متقی است که دستورات خدا و شریعت اسلام را با دل پاک و صاف پذیرفته‌اند.
وی گفت:‌ براساس روایت پیامبر همیشه دعا می‌فرمود« ای کسی که دگرگونی قلب به دست توست، دل و حال و احوال ما را به سوی صاف بودن و سلامتی بگردان».
به گفته وی، براساس آیات قران قلب‌ها تنها با ذکر و نام خداوند آرامش می‌گیرد و امیدواریم خداوند قلب همه ما را به سوی سلامتی و صاف بودن و رحمت و برکت خود سوق دهد تا زندگی سالم و خوبی داشته باشیم.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها