ماه رمضان ماه تزکیه قلوب و تطهیر روح انسان است
1398/2/15
امام جمعه اهل سنت قروه:
ماه رمضان ماه تزکیه قلوب و تطهیر روح انسان است
امام جمعه اهل سنت قروه گفت: ماه رمضان ماه تزکیه قلوب و تطهیر روح از بخل و حسادت و دیگر اعمال رذیله است.
 ماموستا نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر ضمن تبریک روز و هفته معلم اظهار کرد: روز معلم روز مقدسی است چرا که معلمین بزرگترین قشر را در جامعه تشکیل می‌دهند و در رشد و پیشرفت فرهنگ و دستیابی به فناوری بیشترین تاثیر را در جامعه ایجاد می‌کند.
وی تصریح کرد:‌ می‌طلبد که فرهنگیان جامعه امروزه با توجه به هجمه‌های فرهنگی که علیه نوجوانان و جوانان ما می‌شود با آگاهی هرچه بیشتر در راستای تعلیم و تربیت و آگاه‌سازی دانش‌آموزان قدم بردارند.
امام جمعه اهل سنت قروه در ادامه به اعدام 37 شهروند عربستانی که از فعالین حقوق بشر بودند اشاره کرد و گفت: اینگونه رفتار دولت‌های اسلامی علی‌الخصوص حکومت آل‌سعود عملی نابخردانه است که هیچ سودی برای آنان ندارد و فقط موجب شاد شدن دشمنان اسلام می‌شود.
ماموستا نوری در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در سوره مبارکه بقره آیه 185 می‌فرمایند: «ماه رمضان ماهی است که در آن قرآن بر قلب نازنین پیامبر (ص) نازل گشته و این قرآن وسیله هدایت برای انسان‌هاست و بیان کننده وقایع حق و باطل است و هرکدام از شما که توانایی آنرا داشت این ماه را روزه بگیرد و اگر نتوانست درماه‌های بعد از آن روزه را قضا نماید چراکه خداوند نمی‌خواهد که شما را در مشقت و سختی قرار دهد.
وی بیان کرد: ماه رمضان ماه رحمت و برکت است و در این ماه تمامی بندگان مورد غفران و بخشش الهی قرار می‌گیرند و فضیلت‌های این ماه که درب‌های جهنم بسته و دسته‌های شیاطین به زنجیر کشیده می‌شوند.
وی افزود: حضرت رسول (ص) می‌فرمایند اگر انسان مومنی این ماه را از روی اخلاص روزه بگیرد و نماز بخواند خداوند گناهان صغیره یک سال گذشته او را مورد عفو و بخشش قرار می‌دهد و از دیگر فضلیت‌های این ماه به وجود شب قدر که عبادت در آن هزار مرتبه بالاتر از دیگر شب‌ها است.
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه خاطرنشان کرد: ماه رمضان ماه تزکیه قلوب و تطهیر روح از بخل و حسادت و دیگر اعمال رذیله است و این ماه غنیمتی است مه خداوند متعال آن را فقط برای امت پامیر اکرم (ص) قرار داده است.
ماموستا نوری تصریح کرد: متاسفانه همه ساله در ابتدا و انتهای ماه مبارک رمضان ناهماهنگی‌هایی از جانب برخی دول اسلامی به وجود می‌آید که موجب می‌شود مسلمین در ابتدا این ماه دچار اختلاف و تفرقه می‌شود و در هر شهری هرکس به صورتی شروع به روزه گرفتن و یا عید نمودن نماید.
وی خاطرنشان کرد: می‌طلبد تمامی مسلمانان در این مورد وحدت داشته باشند و مطابق فرموده احادیث پیامبر(ص) که در این زمینه وارد آمده عمل نمایند چراکه حضرت رسول (ص) می‌فرمایند با رویت هلال ماه روزه گرفتن را آغاز نمایید و با رویت هلال ماه عید فطر را اعلام نمایید.
ماموستا نوری از نمازگزاران درخواست کرد که در این زمینه دقت لازم را داشته باشند و برای ابتدا ماه رمضان دچار تفرقه نگردند و تنها از طریق رسانه‌های جمعی و اعلام حاکمیت اسلامی ایران ماه مبارک رمضان را آغاز نمایند و از خود رای بودن دوری کنند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها