بیانیه علمای مریوان پیرامون حلول ماه مبارک رمضان
1398/2/18
حلول ماه رمضان
بیانیه علمای مریوان پیرامون حلول ماه مبارک رمضان
شَهرُ رَمَضَان الّذي أُنزِلَ فيهِ القُرآنُ هُدىً لِلنّاسِ وبَيِنات مِنَ الهُدى والفُرقَانِ
اينك ما در آستانه ماه اطاعت، مغفرت و رضوان پروردگار قرار گرفته اي. و خود را سعادتمند می دانیم كه اين ماه بزرگ را به همه امّت اسلامى تبريك گفته، توفيق همگان را به روزه اين ماه، تلاوت قرآن كريم و اداى حقوق اين ماه مسئلت نموده، از خداوند بخواهيم كه اين ماه را بر همه مسلمانان جهان مبارك و پر ميمنت بگرداند.
از اين فرصت استفاده نموده، همه ملل اسلامى را بر كارهاى خير سفارش نموده و از متولیان، بافضيلت مساجد ومراكز اسلامى مى خواهيم كه به تنظيم برنامه هاى آموزنده، مطابق با روح صفا ومعنويّتي كه لازمه اين ماه سرشار از صفا و روحانيّت است، همّت بگمارند وبانيّتهاى راستين ودلهاى پاك از خداوند منّان بخواهيد كه شما را به روزه وتلاوت قرآن در آن، توفيق دهد، و شقاوتمند كسى است كه از آمرزش خداوند در اين ماه بزرگ محروم بماند.با گرسنگى وتشنگى خود در اين ماه، گرسنگى وتشنگى روز قيامت را به ياد آوريد، پس به یاد مستمندان وبنيوايان باشید، بزرگترها را احترام بگذاريد، كوچكترها را ترحّم کنید، خويشاوندان را صله رحم و مواظب زبانهاى خود باشيد، ديدگان خودرا از آنچه نگاه كردن به آن حرام است نگهداريد، گوشهاى خود را از آنچه شنيدنش حرام است ببنديد.این روزها خدا، دروازه های آسمان را به ما نشان خواهد داد و دست های لبریز دعای ما در کهکشان ها جاری خواهد شد.میزبانت بسیار مهربان است. و دری را به روی تو گشوده است تا از آن به مهمانی خاص او راه بیابی، در روزهایی که پیش روست، روزهایی که درهای دوزخ را بسته اند به روی مؤمنان، روزهایی که حتی خواب در آنها عبادت است، روزهایی که حتی شب هایش روشن تر از روزهای دیگرند،  مهیای سفر شوید، همراه مهمانی که آمده است تا تو به بزم الهی قدم بگذاری، بزمی که بزم محبت است؛ آنجا که هیچ بنده ای، هیچ مهمانی بر دیگر مقدم نیست.
بنازم به بزم محبت که آنجا                           گدایی به شاهی مقابل نشیند    
در این ماه شریف ؛ روحانیت خاصی بر جسم و روح انسان حاكم است و آدم خاكی به واسطه تاثیر این حالات، احساسی آسمانی دارد. اتحاد و برادری مسلمین فواید فراوانی دارد و عبادات را دوچندان شیرین تر می کند و می تواند مسلمین را در امور اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی در مسیر واحد قرار دهد تا در کشمکش های بین المللی با هم یکی شوند.
 دردناکترین جریان و واقعیت انکار ناپذیر اسلام اختلاف و تفرقه ای ست که علی رغم منع خدا و پیامبر گرامی اسلام بین جوامع اسلام وجود دارد و با توجه به بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)  قلب‌ آحاد مردم‌ مسلمان‌، با اسلام‌ و خداست‌. آنها به‌ اسلام‌ علاقه‌مندند. سياستها و قدرتهاي‌ بزرگ‌ جهاني‌ سعي‌ مي‌كنند به‌وسيله‌ي‌ دولتهاي‌ دست‌نشانده‌، مردم‌ را از اسلام‌ دور نمايند. اگر شما با هم‌ باشيد و با هم‌ دعوا نكنيد و نيروي‌ خود را ـ كه‌ عنصر عظيمي‌ است‌ و براي‌ بهتر كردن‌ دين‌ و دنياتان‌، مي‌باشد از آن‌ استفاده‌ كنيد ـ عليه‌ يكديگر مصرف‌ نكنيد، اهداف‌ پليد دشمن‌ محقق‌ نخواهد شد .دشمنان اسلام برای نابودی اسلام از هیچ فعالیتی فرو گذار نکردند. آنها از سده های گذشته با روشهای مختلف به جنگ اسلام برخواسته اند. ایجاد بعضی از فرقه های به ظاهر اسلامی یکی از نشانه های اهداف استعمارگران و دشمنان برای تخریب اسلام است. ماه رمضان فرصتی است برای همدلی  اتحاد و ساختن جهانی مملو از علم ودانش و سعادت بشریت.
رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا
شورای افتا – امام جمعه – مدرسین –  طلاب حوزه های علمیه و جامعه روحانیت
مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان

آخرین کتاب ها