ماموستا عبدالله عبداللهی:ایجاد صفای قلب از مهم‌ترین فلسفه‌های روزه است
1398/2/22
امام جمعه بانه
ماموستا عبدالله عبداللهی:ایجاد صفای قلب از مهم‌ترین فلسفه‌های روزه است
امام جمعه بانه گفت: ایجاد صفای قلب از مهم‌ترین فلسفه‌های روزه گرفتن است.
ماموستا عبدالله عبداللهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد:‌ کسانی که در مورد مسائل فقهی نظر می‌دهند بدانند که در سال دوم هجری روزه بر پیامبر صلی‌الله و امتش واجب شده است.
وی تصریح کرد: پیامبر ۹ سال روزه گرفتند و این ۹ سال که پیامبر در ماه رمضان روزه می‌گرفتند تنها دو رمضان را سی روز تمام روزه گرفته و هفت سال دیگر در ماه رمضان بیست و نه روز روزه گرفته‌اند.
وی عنوان کرد: عده‌ای که بدون دلیل قانع کننده سخن می‌گویند باید بدانند حتما در رمضان سی روز کامل روزه گرفته شود بدانند ماه یعنی 29 یا سی روز است.
وی تصریح کرد: در مورد روزه‌داری خداوند می‌فرماید ای ایمان‌داران طبق شریعت اسلام عمل کنید و در این زمینه سبقت نگیرید.
وی با بیان اینکه خداوند احتیاجی به گرسنگی و تشنگی ندارد، گفت: ما به خداوند محتاجیم یکی از فلسفه‌های روزه غلبه بر نفس است که باید آن را مهار کنیم تا دچار تهمت و ناسزا نشویم.
به گفته وی، باید روزه بگیریم تا با نفس سرکش مبارزه کنیم رمضان برای غلبه بر نفس است شیطان در درون بدن انسان می‌چرخد و برای اینکه دچار ناسزا و بدی نشویم باید روزه بگیریم.
وی با بیان اینکه رمضان ماه خیرات و خواستن است، گفت: پیامبر صلی الله علیه و آله می فرماید با نفس خود مبارزه کنید با تحمل گرسنگی و تشنگی چرا که نفس را هرگونه بار بیاوری در دست خودت است.
وی خاطرنشان کرد: پیامبر صلی الله علیه و آله می‌فرمایند یکی از فلسفه‌های روزه ایجاد صفای قلب است به رحمت خداوند امید داشته باشید و از عذاب خداوند بترسید و دلتان را از سه چیز پاک کنید.
وی با بیان اینکه کسی که زیاد گرسنگی می‌کشد از انسان سیر بیشتر و بهتر فکرش کار می‌کند، قلبش فعال‌تر است، عنوان کرد: رمضان ماه خیرات و صدقات است در این ماه بیشتر یاد فقیران باشیم و به آنها کمک کنیم تا خداوند هم به ما کمک کند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها