ماموستا سیدعارف عنایتی:مسوولان به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم باشند
1398/2/22
امام جمعه دهگلان
ماموستا سیدعارف عنایتی:مسوولان به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم باشند
امام جمعه دهگلان گفت: مسوولان به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم و اشتغال‌زایی جوانان تحصیلکرده باشند.
ماموستا سیدعارف عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر هفته عقیدتی سیاسی، بسیج سازندگی، هفته کار و کارگر و روز معلم را تبریک گفت و اظهار کرد: معلمین قشر تاثیرگذاری هستند که موجب ارتقا سطح دانش و علم  دانش‌آموزان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ما در هر شغلی و جایگاهی که باشیم مدیون زحمات آنان هستید، گفت: نخستین معلم بشریت خداوند متعال است و ادامه دهنده انبیای الهی هستند.
ماموستا عنایتی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه کشورگفت: مردم پشت سر مسئولان تمام قد از بیانیه شورای عالی امنیت ملی حمایت می‌کنند.
امام جمعه دهگلان در مورد کار و تلاش و روزی حلال با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام(ص) عنوان کرد: کسی که برای بدست آوردن روزی حلال برای خانواده خود کار و تلاش می‌کند نوعی جهاد کرده است.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی و آمار بالای بیکاری در استان، اظهار کرد: این انتظار از مسوولان وجود دارد که بیشتر به فکر جوانان تحصیل‌کرده و بیکار باشند و زمینه کار رابرای این قشر فراهم کنند.
وی هفته هلال احمر را به فعالین این عرصه تبریک گفت و افزود: داوطلبان هلال احمر در روزهای سخت با به خطر انداختن جان خود برای نجات دیگر انسان‌ها در هر نقطه‌ای برای حفظ حرمت و کرامت انسانی فارغ از هیچ چشم داشتی گام برمی‌دارند.
ماموستا عنایتی در ادامه خطبه‌های این هفته به عظمت و بزرگی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: خداوند خطاب به انسان‌ها می‌فرماید ای مسلمانان روزه بر شما واجب شده است همانگونه که بر امت‌های پیش از شما واجب شده بود.
وی تصریح کرد:رمضان ماه نزول قرآن ماه خیرات و احسان ماه میهمانی خداوند است و مسلمانان باید جان و روح خود را بوسیله طاعات و عبادات و شب زنده‌داری جلا ببخشند.
وی با بیان اینکه عذاب قبر در ماه رمضان وجود ندارد، گفت: درهای بهشت در ماه رمضان باز و درهای جهنم بسته می‌شود.
وی با تاکید براینکه بنا به فرموده حضرت محمد(ص) دین اسلام بر پنج چیز استوار است، گفت: یکی از ارکان و پایه‌های اصلی دین مبین اسلام روزه ماه مبارک رمضان است.
وی عنوان کرد: روزه بر انسان عاقل و بالغ و توانا واجب شده است انسان مسلمانان باید قدر این ماه را بداند و در این شب‌های مبارک تلاوت قرآن و تراویح و راز و نیاز را با خداوند فراموش نکند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها