ماموستا علی کریم‌زاده:رمضان، ماه تمرین تحمل مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه است
1398/2/24
امام جمعه شهرک بهاران مریوان
ماموستا علی کریم‌زاده:رمضان، ماه تمرین تحمل مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه است
امام جمعه شهرک بهاران مریوان گفت: رمضان ماه صبر و تمرین و آموزش صبر است، یعنی همانگونه که گرسنگی و تشنگی رمضان را با صبر تحمل می‌کنیم، در برابر مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه نیز باید صبور باشیم.
 ماموستا علی کریم‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه شهرک بهاران مریوان اظهار داشت: ماهرمضان سراسر خیر و برکت است و خواب این ماه نیز به تسبیحات و ذکر الهی محسوب می‌شود.
وی افزود: در ماه رمضان عبادت مضاعف و چندین برابر ثواب دارد، ماهی است که خوابیدن، خوردن، سحری و همه اعمال خیر در آن عبادت است که امیدواریم همه از این ماه بهره‌ای عظیم ببریم.
ماموستا کریمی‌زاده ادامه داد: رسول‌الله(ص) فرموده‌اند: "دین اسلام بر پنج پایه گفتن شهادتین، اقامه نماز، ادای زکات،  حج و روزه ماه رمضان است" که این پنج مورد ضروریات دین است و کسی نمی‌تواند آنها را انکار نماید.
خطیب نماز جمعه شهرک بهاران مریوان در ادامه گفت: از حکمت‌های روزه این است که دل انسان ایمان‌دار به مراقبه و مناظره خداوند متعال همیشه آگاه است چرا که دل انسان نمی‌میرد و معنویات در دل انسان زنده است.
وی خاطرنشان کرد: قداست ماه رمضان از دیگر ماه‌های سال بیشتر است و خداوند تبارک و تعالی می‌خواهد در این ماه دل بندگانش همیشه پر از طاعت و عبادت باشد که مصداق آن، لیله‌القدر است که خیرش از هزار ماه بیشتر است و در ماه رمضان قرار دارد.
ماموستا کریمی‌زاده همچنین اضافه کرد: روزه گرفتن یک فقر اجباری است یعنی انسان آب و غذا در اختیار دارد اما خود را در یک فقر اجباری قرار می‌دهد تا حال فقیران را درک نماید.
وی بار دیگر عنوان کرد: رمضان ماه صبر و تمرین و آموزش صبر است،  یعنی همانگونه که گرسنگی و تشنگی رمضان را با صبر تحمل می‌کنیم، در برابر مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه نیز باید صبور باشیم.
امام جمعه شهرک بهاران مریوان در بخش دیگری از سخنانش گفت: تعجیل در افطار و دیر خوردن سحری سنت است اما از همه مهم‌تر، ترک گفتار و کلمات نامناسب هنگام روزه است چرا که عبادت کامل آن است که سراسر اعضای بدن انسان روزه باشد.
وی ادامه داد: ناسزا گفتن، دروغ گفتن، غیبت کردن، فتنه‌گری و امثال آنها در اصل حرامند اما در رمضان ثواب روزه را بسیار کم می‌کنند.

آخرین کتاب ها