نماز جمعه قرارگاه ایمان و قلب وحدت جامعه است
1398/2/29
مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
نماز جمعه قرارگاه ایمان و قلب وحدت جامعه است
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از نماز جمعه به عنوان قرارگاه ایمان و قلب وحدت جامعه نام برد و گفت: دلایل عدم حضور جوانان در مساجد باید به صورت ویژه بررسی و ریشه‌یابی شود.
 حجت‌الاسلام منتظری در مراسم تودیع و معارفه امام جمعه سروآباد اظهار کرد:  کرد: مسئولیت در نظام اسلامی از یک سو امانت و از سوی دیگر نعمتی است که باید به عنوان وسیله‌ای برای خدمت بی‌منت به مردم از آن استفاده کنیم.

وی در ادامه به نقش مهم و محوری ائمه جمعه و جماعت در آگاهی بخشی جامعه اشاره کرد و گفت:‌ امامان جمعه به عنوان رهبران دینی جامعه باید در راستای ترویج و نهادینه کردن هرچه بیشتر وحدت در بین مردم تلاش کنند.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: ارتباط و تعامل بیش از پیش با مسوولان و مدیران استانی و شهرستانی در راستای رفع مشکلات مردم و دعوت مردم بسوی تقوا و همدلی باید بیش از گذشته مورد توجه ائمه جمعه و جماعات قرار گیرد.

وی از نماز جمعه نیز به عنوان قرارگاه ایمان و قلب وحدت جامعه نام برد و اذعان کرد: امام جمعه باید مردم و مسئولین را به حضور در نماز جمعه دعوت کند.

وی از اختلاف و تفرقه‌افکنی به عنوان سم مهلک برای هر جامعه‌ای نام برد و تصریح کرد: مهم‌ترین ابزار دشمنان برای از هم پاشاندن جوامع ایجاد شکاف و تفرقه در آن جامعه است که این مهم امروز به صورت ویژه از سوی دشمنان انقلاب اسلامی دنبال می‌شود.

وی افزود: اتحاد و همبستگی رمز پیروزی ملت ایران و تداوم این انقلاب الهی با وجود تمام هجمه‌های دشمنان است و قطعا با حفظ همین اتحاد است که می‌توانیم پرچم اسلام را در جهان برافراشته کنیم.

وی در ادامه حضور جوانان و نوجوانان در نماز جمعه را کمرنگ ارزیابی کرد و ضمن انتقاد از این موضوع عنوان داشت: بسترهای جذب جوانان به سمت مساجد باید فراهم شود که نقش ائمه جمعه در این راستا کلیدی است.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با تاکید بر ریشه‌یابی علل کمرنگ بودن حضور جوانان در مساجد خاطرنشان کرد:‌  امام جمعه باید بیشتر با نوجوانان و جوانان در ارتباط باشد و با استفاده از روش‌های مختلف زمینه گرایش آنان به سمت مسائل دینی را بیش از پیش فراهم سازد.

حجت‌الاسلام منتظری اذعان کرد: امام جمعه به عنوان پدر معنوی جامعه باید موانع عدم حضور مردم در نماز جمعه را شناسایی و پیگیری و برای رفع آن نسخه بپیجد.

مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در ادامه به برکات ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و گفت: پیامبر خدا می فرماید ای مومنان در این ماه پرخیر و برکت تلاش کنید که درهای بهشت برویتان باز و درهای جهنم بسته شود.

وی عنوان کرد: ازپیامبر خدا نقل شده که آن حضرت فرموده‌اند«شیاطین جن و انس در ماه رمضان با زنجیر بسته می شود، بنابر این، کاری کنیم در تمام زندگی شیاطین در بند باشند و باز نشوند».

گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات هشت ساله ماموستا سید احمد سجادی امام جمعه شهرستان سروآباد تقدیر و ماموستا سید عبدالقادر حسینی امام جمعه موقت این شهرستان در حکمی به عنوان امام جمعه سروآباد منصوب شد.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها