تشکیل کمیته استعدادیابی و شناسایی نخبگان قرآنی در مریوان
1398/3/2
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی مریوان
تشکیل کمیته استعدادیابی و شناسایی نخبگان قرآنی در مریوان
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی مریوان از تشکیل کمیته قرآنی در راستای آموزش و شناسایی نخبگان و استعدادای قرآنی در این شهرستان خبرداد.
به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا حق سرپرست مرکز بزرگ اسلامی مریوان در مراسم آغاز به کار این کمیته که با حضور نماینده اداره اوقاف، اداره تبلیغات  اسلامی، آموزش و پرورش  شهرستان مریوان  و جمعی از روحانیون فعال قرآنی  برگزار شد، اظهار کرد قرآن کتاب آسمانی و برنامه و راه سعادت بشر است.
وی خاطرنشان کرد: انس با قرآن و توجه به برنامه‌های قرانی  یکی از وظایف روحانیون و متولیان دینی است که با توجه  به بستر مناسب شهرستان مریوان و وجود نخبه‌های قرآنی میطلبد به صورت منسجم در این راستا قدم  برداریم.
وی تصریح کرد: باید با آموزش صحیح تجوید و روخوانی قرآن به جامعه مخاطب و داوطلبان آموزش قرانی فعالیت‌های  مناسبی در این راستا داشته باشیم.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون کلاس‌های قران زیادی به صورت سنتی در مساجد و مدارس و امکان مذهبی توسط مردم دایر است، عنوان کرد: مرکز بزرگ اسلامی در راستای آموزش صحیح در نظر دارد طبق برنامه معاونت محترم امور فرهنگی اقدام به برگزاری کمیته قرآنی نماید.
وی تصریح کرد: در قالب این کمیته مرکز بزرگ مریوان فعالیت خود را در راستای آموزش و شناسایی  نخبگان و استعدادای قرآنی شروع خواهد کرد.
وی اضافه کرد: البته برای تحقق این مهم نیاز به همکاری  ادارات داریم که امیدواریم زمینه تحقق این مهم در این شهرستان به نحواحسن فراهم شود.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها