تا زمانی که جنس داخلی مصرف نشود تولید رونق نخواهد گرفت/برای رونق تولید باید از ظرفیت‌های موجود استان استفاده شود
1398/3/2
نماینده ولی فقیه در نشست هم‌اندیشی راهکارهای «رونق تولید» در کردستان
تا زمانی که جنس داخلی مصرف نشود تولید رونق نخواهد گرفت/برای رونق تولید باید از ظرفیت‌های موجود استان استفاده شود
نماینده ولی فقیه دراستان گفت: اگر می‌خواهیم رونق تولید شکل بگیرد باید بحث صادرات مورد توجه قرار گیرد تا زمانی که جنس داخلی مصرف نشود تولید رونق نخواهد گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی شامگاه چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی راهکارهای «رونق تولید» در کردستان که با حضور مسوولان اقتصادی، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در استان برگزار شد اظهار کرد: فعالان اقتصادی و افرادی که در حوزه تولید هستند باید مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند.
وی گفت: در این برهه زمانی که جنگ ما جنگ اقتصادی است برای مقابله نیاز به هم‌افزایی داریم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان کرد: فعالین اقتصادی،  در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند و لذا می‌طلبد همه وارد شویم و نقش‌آفرینی کنیم.
حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: این وضعیت بیانگر آن است که آنگونه که باید ورود نکرده‌ایم، و این مورد تاکید است که برای رونق تولید باید از ظرفیت‌های موجود استان استفاده کنیم.
وی عنوان کرد: متاسفانه در برخی موارد موانعی جلوی مردم قرار می‌گیرد که قابل قبول نیست اینگونه رفتارها موجب بی‌اعتمادی و نگرانی می‌شود. و باید این موانع دست و پاگیر برداشته شود.
آیت الله حسینی شاهرودی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم رونق تولید شکل بگیرد باید بحث صادرات مورد توجه قرار گیرد تا زمانی که جنس داخلی مصرف نشود تولید رونق نخواهد گرفت.
نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: کشورهایی که رشد و توسعه پیدا کردند از کمترین ظرفیت های خود نهایت استفاده را کردند
.وی افزود: در کشور ایران ظرفیت‌ها و دخایری وجود دارد که در سایر کشورهای موفق در بحث اقتصادی وجود ندارد. 
نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: کردستان ظرفیت های فراوانی دارد به گونه ای که اگر مورد بهره برداری قرار گیرد نه تنها برای نیروی در سن کار خود می تواند اشتغال ایجاد کند بلکه از دیگر استان ها هم می‌تواند نیروی کار جذب کند.
آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: پیش بینی جهانی این است که ایران در دهه آینده اقتصاد اول منطقه می شود و این بیانگر رشد خوب بخش اقتصادی کشور است.
وی با بیان اینکه ستاد عملیاتی اقتصادی قدرتمند در استان تشکیل شود تا در زمینه سرمایه گذاری و تولید با عزمی راسخ اقدام شود، گفت: مسئولان اقتصادی به حرف و حدیث های عده ای توجه نداشته باشند و بیشتر تمرکز خود را بر روی کار تولید بگذارند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: امروز پایگاه‌های امریکا در تیررس موشک‌های ایران قرار دارد و تمام تهدیدات نظامی آنها عملیات روانی است.
وی خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب ایران به لحاظ توان اقتصادی، نظامی و غیره شرایط نامطلوبی داشت ولی امروز بسیاری از کشورها به نوعی احساس نیاز به ایران می‌کنند. 
وی در پایان سخنانش افزود: دولت و مردم یکی هستند ولی باید هر کسی نقش خود را به درستی انجام دهد.

آخرین کتاب ها