ماموستا عبدالله حیدری:ضرورت مشارکت جدی مردم در طرح بسیج همگانی مقابله با فشار خون
1398/3/5
امام جمعه بانه
ماموستا عبدالله حیدری:ضرورت مشارکت جدی مردم در طرح بسیج همگانی مقابله با فشار خون
امام جمعه بانه گفت: مردم مشارکت جدی در اجرای طرح بسیج همگانی مقابله با فشار خون داشته باشند
 ماموستا عبدالله حیدری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه ضمن تبریک سالروز فتح خرمشهر،اظهار کرد: فشار خون نامتعادل یکی از امراض خطرناکی است که متاسفانه بخش زیادی از مردم جهان را درگیر کرده است.
امام جمعه بانه خاطرنشان کرد: براساس آمار ارائه شده سالیانه بش از 10 میلیون  نفر به خاطر بیماری فشار خون جان خود را از دست می‌دهند و افراد زیادی نیز به دلیل همین بیماری دچار ضعیف و ناتوان همیشگی می‌شوند.
ماموستا حیدری با تاکید براینکه مردم آگاهی چندانی درباره عوارض این بیماری ندارند، عنوان کرد: طی سال‌های اخیر در کشور ما تلاش‌های زیادی برای دستیابی به روش علاج یا کنترل این مریضی شده است قرار است.
وی با بیان اینکه از هفدهم خرداد ماه تا پانزدهم تیر به عنوان بسیج ملی مقابله با این بیماری در کشور اعلام شده است، گفت: امیدواریم همه مردم کشور به ویژه مردم استان در این بسیج ملی شرکت کنند تا شاهد ریشه‌کن شدن این مریضی خطرناک باشیم.
امام جمعه بانه اضافه کرد: این طرح بسیج همگانی براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در تمام شهرها و روستاها اجرا می‌شود.
ماموستا حیدری در ادامه با بیان اینکه وارد فصل تازه‌ای از ماه رمضان شده‌ایم اضافه کرد:  ماه مبارک رمضان ماه خیرات و بهترین زمان برای دستگیری فقرا و کسب رضایت خداوند است.
وی اضافه کرد: شب‌های قدر که اجر و پاداش عبادت در آنها قابل قیاس با هیچ ماه دیگری نیست در ماه رمضان قرار گرفته است شب‌هایی عبادت یک شب آن به اندازه هزار ماه ثواب دارد.
وی افزود: از پیامبرصلی الله روایت است وقتی ایشان وارد مضان می‌شدند و به 10 شب آخر می‌رسیدند خودشان را برای شبها آماده می‌کردند و اهل خانه را بیدار می‌نمودند و همراه آنها مشغول عبادت می شدند.
امام جمعه بانه گفت: پیامبر صلی الله علیه و آله برای این دهه  ارزش و احترام ویژه‌ای قائل شده‌اند عده‌ای معتقد هستند که شب‌های قدر در شب‌های فرد قرار گرفته و به خاطر اینکه مسلمانان از فیض این شب بهره‌مند شوند سزاوار است در این دهه مشغول عبادت باشند.
ماموستا حیدری عنوان کرد: مسلمانان از آغاز تاریخ اسلام تاکنون همیشه این رویه را ادامه داده‌اند و بر همین روال به شب‌زنده‌داری و عبادت در 10 شب آخر رمضان پرداخته‌اند.
وی گفت: روزه برای افرادی که دچار مریضی دائمی مانند سرطان هستند واجب نیست این افراد می‌توانند فدیه روزه خود را پرداخت کنند و اگر با وجود این مریضی‌ها اقدام به روزه‌داری کرده‌اند روزه آنها درست است.
امام جمعه بانه در ادامه با تاکید براینکه یکی از امتیازات ماه رمضان و دهه آخر آن نزول قرآن است،گفت:  قرآن در ماه رمضان بر پیامبر صلی‌الله نازل شده ولی نزول تدریجی آن در طول ۲۳ سال بوده است.
ماموستا حیدری افزود: در مورد عزتی که قرآن به ماه رمضان می‌دهد روایت است اگر تمام دنیا و کرات را در یک کفه ترازو و قرآن را در کفه دیگر ترازو قرار دهند قرآن سنگین‌تر است، خداوند در قرآن ۵۵ اسم برای قران بیان فرموده است که دلیل بر عظمت این کتاب آسمانی است.
وی با تاکید براینکه قرآن بهترین فرموده برای بهترین انسان‌ها است، گفت: اگر آیات قرآن حتی بر دل انسان‌های سخت دل خوانده شود دل آنها می‌لرزد.
امام جمعه بانه گفت: قرآن کریم دارای آیات توبیخ و تهدید است آیاتی که انسان در برابر آن عاجز و ناتوان است.
ماموستا حیدری خاطرنشان کرد: آیات رحمتی در قرآن وجود دارد که انسان به واسطه خواندن آنها آرام می‌گیرد یعنی هم انسان را می‌ترساند و هم امیدوار می‌کند.
 وی با تاکید براینکه انسان باید قرآن را گوش و به آن عمل نماید، افزود: قرآن در انسان‌های بیدار و آگاه اثر می‌گذارد و قلب انسان را آرام می‌سازد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها