ماموستا لقمان محمدیان:اتحاد مهم‌ترین اصل در تحقق اهداف امت اسلام است
1398/3/12
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار
ماموستا لقمان محمدیان:اتحاد مهم‌ترین اصل در تحقق اهداف امت اسلام است
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار با بیان اینکه اتحاد مهم‌ترین اصل در تحقق اهداف امت اسلام است، گفت: امروز وظیفه امت اسلام این است که با اتحاد و همدلی و یکپارچگی برای تحقق اهداف مردم فلسطین تلاش کنند.
 ماموستا لقمان محمدیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بیجار، به موضوع قداست بیت‌المقدس و اهمیت و جایگاه آن نزد مسلمانان جهان پرداخت و اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم افرادی را که اقدام به ساخت مساجد در روی زمین می‌کنند ستوده است.
وی اضافه کرد: خدا در معرفی این افراد درقرآن کریم می‌فرماید آنها کسانی هستند که ایمان به خدا و روز قیامت دارند و اقامه کننده نماز و ادا کنندگان زکات هستند و در مسیر ایمان و ساخت مسجد هیچ ترسی در دل ندارند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار افزود: یکی از مساجدی که خداوند در قرآن کریم برای ما بیان نموده سرزمین مظلوم فلسطین و بیت‌المقدس است که محل عروج رسول اکرم بوده و خداوند در سوره مبارکه اسرا اهمیت و قداست آن را بیان کرده است.
وی در ادامه با اشاره به ساخت بیت‌المقدس به دست حضرت آدم و تاریخچه آن افزود: به راستی بیت‌المقدس در طول تاریخ میدان نجات و آزمایش پیامبران الهی و ایمان داران بوده است.
وی در ادامه افزود: یهودیان با جمعیت دو درصد کل جهان خود را برترین قوم و نژاد می‌دانند و در تمام دنیا و سازمان بین‌الملل پست‌های کلیدی را گرفته‌اند و از نظر علمی هم پیشرفت و نظر خود را بر جهان حاکم می‌کنند و خداوند پیامبر را از کینه و دشمنی یهود با اسلام و مسلمانان مطلع نموده ولی امروز چرا یهودیان سرزمین فلسطین را اشغال و تصرف نموده‌اند، به نظر می‌رسد چون آنها معتقداند که سرزمین بیت‌المقدس پاک است و معبد سلیمان در آنجاست و از نظر جغرافیایی و کشاورزی و معادن و خاک بهترین سرزمین دنیاست.
امام جمعه اهل سنت بیجار افزود: در روایت است که پیامبر فرموده کسی که زیارت بیت‌المقدس و بیت‌الحرام را انجام دهد خداوند تمام گناهان صغیره‌اش را می‌بخشد.
وی اذعان کرد: به حقیقت فلسطین سرزمین شهیدان و ابراهیم خلیل‌الله و عیسی روح‌الله و حضرت مریم است و مهد امامان و بزرگان دین همچون امام شافعی است.
وی گفت: امروز وظیفه امت اسلام این است که با اتحاد و همدلی و یکپارچگی برای تحقق اهداف مردم فلسطین تلاش کنند و همواره رهرو سرداران اسلام که بیت‌المقدس را آزاد کرده اند باشند و قبله اول مسلمانان را از اشغال صهیونیسم یهود آزاد کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار افزود: بعضی از عرب‌ها با یهودیان بیعت الرضوان بسته‌اند ولی امیدواریم امت اسلام و قوم کرد بار دیگر با توکل بر خدا و تبعیت از صلاح‌الدین ایوبی برای آزادی قدس و فلسطین اشغالی تلاش و مجاهدت کنند و به حقیقت وعده پیروزی مسلمانان نزدیک است.
وی اضافه کرد: مسلمانان باید هوشیار باشند که یهودیان از دشمنی با اسلام دست بر نمیدارند و حتی جوایز خود را به کسانی می‌دهند که ضد دین اسلام باشند و به قرآن و سنت پیامبر توهین کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار اظهار داشت: همه مسلمانان متحد و یک دل و با شعار یکدلی و اخلاص بدون تظاهر و ریا نفرت و انزجار خود را اعلام کنند و همواره از آرمان‌های فلسطین و قدس شریف حمایت و پشتیبانی کنند.
ماموستا محمدیان در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به ایام مبارک قدر و استفاده از برکات این شب‌ها گفت: استفاده از برکات شب‌های باقی‌مانده رمضان لازم است و این فرصت‌ها را باید غنیمت بشماریم که ثواب عبادت در این شب‌ها بیشتر از هزار ماه است و قول معتبر آن است که شب‌های فرد آخر ماه رمضان شب قدر است.

آخرین کتاب ها