ماموستا توفیق قربانی:پرداخت زکات ریشه‌های فقر را در جامعه می‌خشکاند
1398/3/19
امام جمعه کامیاران
ماموستا توفیق قربانی:پرداخت زکات ریشه‌های فقر را در جامعه می‌خشکاند
امام جمعه کامیاران گفت: پرداخت زکات در جامعه ریشه‌های فقر را می‌خشکاند و زمینه حذف فاصله‌های طبقاتی و تحقق عدالت اجتماعی را فراهم می‌سازد.
ماموستا توفیق قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران با اشاره به برتری و فضیلت اخلاص برریاکاری اعمال اظهار کرد: این آیات و احادیث از کسانی تعریف و تمجید می‌کنند که در عبادت اخلاص داشته و از کسانی ذم می کنند که در اعمال ریا داشته باشند.
وی با تاکید براینکه نیت پاک انسان را به درجه بزرگواری و فضیلت می‌رساند، افزود: هرکسی درعبادت نیتش پاک باشد به درجه بزرگی و مرتبه نیکان می‌رسد.
امام جمعه کامیاران با بیان اینکه خواندن نماز و پرداخت زکات از دستورات خداوند تبارک و تعالی به انسان‌ها است، گفت: انسان در وقت تنگدستی باید به اعمال خود توسل کند تا نجات پیدا کند.
ماموستا قربانی اظهار کرد: زکات در کنار بیمه کردن مال انسان از آسیب‌ها موجب افزایش مال می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: پرداخت زکات در جامعه ریشه‌های فقر را می‌خشکاند و زمینه حذف فاصله‌های طبقاتی و تحقق عدالت اجتماعی را فراهم می‌سازد.
وی خدمت به پدر و مادر را از دیگر راه‌های نجات از مشکلات دانست و عنوان کرد: از دیگر راه‌های نجات از مشکلات فضیلت عفت و مخالفت با نفس شیطان است.
به گفته امام جمعه کامیاران، فضیلت، احسان و بزرگی، جوانمردی در معامله و امانتداری بخاطر رضای خدا موجب سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت می‌شود.
ماموستا قربانی در ادامه با بیان اینکه مردم کامیاران مردمانی متدین و انقلابی هستند که در تمام عرصه‌ها حضوری همیشگیر و نقش آفرین داشته‌اند، گفت: خدمت به این مردم و تلاش در راستای رفع مشکلات آنها باید در اولویت کاری همه مسوولان قرار گیرد.
وی بر تقویت وحدت با توجه به هجمه‌های گسترده و تفرقه‌انگیز دشمنان تاکید کرد و گفت: وحدت یکی از بزرگ‌ترین سدهای مقابله با توطئه‌های دشمنان انقلاب و اسلام است.
ماموستا قربانی خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب و اسلام علی‌رغم تلاش‌های شبانه‌روزی خود برای خدشه‌دار کردن وحدت و در حاشیه قرار دادن ارزش‌های دینی مردم مسلمان و متدین توجه به ارزش‌های دینی و اسلامی در بین مردم در حد قابل توجهی قرار دارد.
به گفته وی، تا زمانیکه در میان مسلمانان وحدت، یکپارچگی و اخوت وجود داشته باشد دشمنان هرگز به اهدافشان نخواهند رسید.
وی با تاکید براینکه دشمنان امروز تمام توان خود را بر ضربه زدن بر اقتصاد کشور گذاشته‌اند، گفت: مردم به لحاظ معیشتی در شرایط سختی قرار دارند در چنین وضعیت انتظار از مدیران ارائه راهکارهای مناسب و اتخاذ مدیریت جهادی برای گذر از مشکلات است.
انتهای پیام

آخرین کتاب ها