سردیس شهید ماموستا برهان عالی در مریوان رونمایی شد
1398/3/22
سلسله برنامه‌های کنگره 5400 شهید کردستان
سردیس شهید ماموستا برهان عالی در مریوان رونمایی شد
سردیس شهید ماموستا برهان عالی با حضور سردار پورجمشیدیان معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران در راستای سلسله برنامه‌های کنگره 5400 شهید کردستان در مریوان رونمایی شد.

شهید عالی مشهور به ماموستا کانی‌سانان در بهار 1332 در روستای کانی‌سانان از توابع بخش مرکزی مریوان دیده به جهان گشود.

این شهید در سال 1351 پس از اتمام سطوح دروس حوزوی با حضور علمای برجسته منطقه به صورت رسمی اجازه‌نامه افتاء در مذهب امام شافعی را دریافت کرد، پس از آن همچنان به تدریس علوم دینی و اقامه نماز جمعه و جماعت در روستا پرداخت.

ماموستا عالی از سال 1357 تا زمان شهادت در سنندج ساکن بود، وی در کنار تدریس در آموزش و پرورش امام جماعت مسجد حاج شیخ محمد محله آغه‌زمان بود.

این شهید بزرگوار به رونق و شکوه نمازهای تراویح و دعای شب‌های قدر کمال بخشید تا جایی که عوامل استکبار این رونق را بر نتافتند و به امید آنکه در وحدت اسلامی و دستاوردهای با شکوه نظام اسلامی خدشه وارد کنند وی را  ترور و به شهادت رساندند.

وی در کسوت امام جمعه موقت سنندج، عضویت شورای عالی افتاء و روحانیت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور فعالیت داشت و در نهایت در شب 23 شهریورماه سال 88 در شب‌های لیالی قدر رمضان پس از اقامه نماز تراویح در مسجد قبا بهاران توسط افراد سلفی به فیض شهادت نائل آمد.


آخرین کتاب ها