ماموستا سیدحسین حسینی :دین اسلام برترین دین در جهان است/ مسولان با جدیت تمام زمینه رفع مشکلات کشاورزان را فراهم کنند
1398/3/25
امام جمعه موقت سقز
ماموستا سیدحسین حسینی :دین اسلام برترین دین در جهان است/ مسولان با جدیت تمام زمینه رفع مشکلات کشاورزان را فراهم کنند
امام جمعه سقز با بیان اینکه دین اسلام برترین دین در جهان است، گفت: در این دین الهی بسیار بر حفظ حجاب در سطح جامعه تاکید شده است.
در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سقز با تاکید براینکه دین اسلام بر پایه رعایت موازین اسلامی پایه‌گذاری شده است، اظهار کرد: حفظ حجاب و عفاف یکی از نشانه‌های رعایت اصول اسلامی است که تک‌تک افراد جامعه از زن و مرد باید نسبت به آن احساس مسئولیت کنند.

به گفته وی، دین اسلام برترین دین در جهان است و در این دین الهی بسیار بر حفظ حجاب در سطح جامعه تاکید شده و در مورد اثرات مثبت آن احادیث فراوانی از پیامبر مکرم اسلام و ائمه اطهار وجود دارد.

امام جمعه سقز با بیان اینکه رعایت مسئله شئونات اسلامی بر همه مردم واجب است، تصریح کرد: انسان‌ها در روز قیامت باید جوابگوی ریز و درشت تمام اعمال خود از خوب و بد باشند.

به گفته ماموستا حسینی، یکی از موضوعاتی که در قیامت از انسان در مورد رعایت و یا عدم رعایت آن سوال می‌شود موضوع حجاب و عفاف است.

وی ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی اظهار کرد: کشاورزی یکی از محورهای مهم توسعه هر جامعه است و با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوبی که در این زمینه در استان وجود دارد باید نسبت به شکوفایی این پتانسیل‌ها اقدام شود.

امام جمعه سقز اضافه کرد: مشکلات فراروی توسعه کشاورزی باید در استان با تلاش و جدیت حل و زمینه رونق بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت هر شهرستان و منطقه‌ای فراهم شود.

وی بر تلاش و جدیت هرچه بیشتر مسوولان در راستای رفع نیازها و مشکلات کشاورزان تاکید کرد و افزود: آنچه روی سفره‌های مردم قرار می‌گیرد از زحمات کشاورزان است.

ماموستا حسینی با تاکید براینکه همه ما باید قدردان تلاش‌های و زحمات این قشر زحمتکش باشیم، گفت:امنیت غذایی از مولفه‌های مهمی است که به صورت مستقیم با سلامت انسان‌ها ارتباط دارد.

امام جمعه سقز در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این هفته به بزرگی و عظمت مسجد از دیدگاه اسلام پرداخت و گفت: نخستین مسجد به دست مبارک پیامبر مکرم اسلام احداث شده و این مکان دینی از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است.

وی بر ایجاد ظرفیت‌ها و بسترهای لازم برای ترغیب و تشویق هرچه بیشتر جوانان به حضور در مساجد تاکید کرد و گفت: باید با شرکت در برنامه‌های دینی در مساجد، همیشه مسجد را در بالاترین سطح جامعه ببینیم.

ماموستا حسینی افزود: پایه‌گذاری دین اسلام از مساجد بوده از این رو همواره باید تلاش کنیم مساجد مملو از انسان مسلمان باشد تا جایگاه این پایه دین هر روز مستحکم‌تر شود.

آخرین کتاب ها