ماموستا سید عارف عنایتی:رعایت حجاب و عفاف وظیفه تک‌تک افراد جامعه است/دشمنان خانواده‌ها را هدف قرار داده‌اند
1398/3/25
امام جمعه دهگلان
ماموستا سید عارف عنایتی:رعایت حجاب و عفاف وظیفه تک‌تک افراد جامعه است/دشمنان خانواده‌ها را هدف قرار داده‌اند
امام جمعه دهگلان با بیان اینکه رعایت حجاب و عفاف وظیفه تک‌تک افراد جامعه است، گفت: اگر امروز بحث حجاب مطرح می‌شود این موضوع را در جامعه نباید به زنان نسبت داد چرا که رعایت حجاب و عفاف برای مردان جامعه نیز واجب است.
ماموستا سید عارف عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: کمرنگ شدن باورهای اسلامی در بین افراد جامعه به ویژه قشر جوان از تاثیرات تهاجم فرهنگی در خانواده‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز به علت کم رنک شدن باورهای دینی تهاجم فرهنگی در حال شکل‌گیری است که پایه و اساس جامعه یعنی خانوادها را هدف قرار داده است.

امام جمعه دهگلان با تاکید براینکه رعایت حجاب و عفاف تنها وظیفه زنان نیست و مردان نیست باید در این زمینه تلاش و دقت جدی داشته باشند، تصریح کرد: اگر امروز بحث حجاب مطرح می‌شود این موضوع را در جامعه نباید به زنان نسبت داد چرا که رعایت حجاب و عفاف برای مردان جامعه نیز واجب است.

ماموستا عنایتی اظهار کرد: مردان جامعه نیز مانند بانوان باید در گفتار، کردار و رفتار حجاب اسلامی را رعایت کنند تا جامعه دچار ناهنجاری و مشکل نشود.

به گفته وی، حجاب تنها چادر زنان نیست، بلکه حجب و حیا چه در مردان و چه در زنان هم حجاب محسوب می‌شود و همه باید در این راستا باید با جدیت ورود پیدا کنند.

امام جمعه دهگلان از خـانواده به عنوان نخسـتین زیرســاخت جامعــه انســانی نام برد و گفت: بــی‌تــوجهی بــه نقــش خــانواده آســیب‌هــای جبران ناپذیری به جامعه وارد می‌کنند و در واقع اصلی‌ترین پایه‌های جامعه را به هم می‌ریزد.

ماموستا عنایتی به تاثیرات تهاجم فرهنگی بر کار کرد خانواده‌ها گریزی زد و عنوان کرد: خانواده نخستین نهادی است که پیامدهای تهاجم فرهنگی به گونه‌های مختلف در آن ظاهر می‌شود.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام با تولید محتواهای مختلف ضد فرهنگی به صورت جدی دنبال ضربه زدن به کانون خانواده‌ها هستند که باید با اجرای برنامه‌های مقابله‌ای با این هجمه‌ها، مانع از سست شدن پایه‌‌های خانواده شویم.

به گفته وی، افزایش نرخ طلاق سایر آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد، نباید اجازه دهیم کانون‌های خانوادگی به سادگی از هم بپاشد.

وی به نقش بانوان در پایداری کانون خانواده گریزی زد و گفت: زنان و مردان باید با رعایت شئونات اسلامی در راستای ترویج و نهادینه کردن زندگی اسلامی ایرانی با تمام توان تلاش کنند.

ماموستا عنایتی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به اعتراض مردم شهر دهگلان در مورد نبود امنیت و مزاحمت برخی افراد به دلیل ناکافی بودن روشنایی در پارک لاله این شهر اذعان داشت: باید در راستای رفع این مشکلات در کوتاه‌ترین زمان ممکن از سوی متولیان امر تلاش شود.

وی اضافه کرد: طی جلسه ای که امروز با شورا و شهردار داشتم تعهد داده اند که در کمتر از دو هفته مشکلات این پارک برطرف شود.

وی افزود: امکانات رفاهی در خور شان مردم باید در اختیار آنها قرارگیرد و نباید مردم به هیچ وجه احساس ناامنی داشته باشند.

وی با تقدیر از تلاش‌های دستگاه‌های نظامی و امنیتی در تامین امنیت در کل کشور و این شهرستان، عنوان کرد: نیروی انتظامی باید با افزایش تعداد گشت‌ها در پارک لاله مانع مزاحمت ارازل و اوباش شوند.

آخرین کتاب ها