ماموستا عابد نقیبی:تخریب قبور بقیع خلاف مذهب امام شافعی است
1398/3/27
مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز
ماموستا عابد نقیبی:تخریب قبور بقیع خلاف مذهب امام شافعی است
ماموستا عابد نقیبی با اشاره به اینکه طبق آموزه‌های دینی، حضرت محمد(ص) و خاندان پاک ایشان، بهترین انسان‌ها هستند، می‌گوید: قبرستان بقیع مکانی است که پاک‌ترین و مقدس‌ترین افراد از خاندان اهل بیت(ع) و از سلاله رسول‌الله(ص) در آنجا مدفون هستند؛ باید همان مقداری که به پیامبر اسلام(ص) احترام می‌گذاریم، به خاندان ایشان هم احترام بگذاریم. خداوند در چند جای قرآن به اهل بیت نبوت اشاره می‌کند؛ به‌طور نمونه می‌فرماید: «إِنَّما یُریدُ اللَّهُ لِیُذهِبَ عَنکُمُ الرِّجسَ أَهلَ البَیتِ وَیُطَهِّرَکُم تَطهیرًا»؛ آیه‌ای که به رسول خدا(ص)، حضرت علی(ع)، فاطمه زهرا(س) و امامان حسن و حسین(ع) اشاره دارد. وی در ادامه بیان می‌کند: این تأکیدات در حالی است که بقیع مدفن امام حسن، امام سجاد، امام باقر و امام جعفر صادق علیهم‌السلام است؛ همچنین قبر چند تن از همسران پیامبر(ص)، عباس عموی پیامبر، «فاطمه بنت اسد» مادر حضرت علی بن ابی‌طالب(ع)، حضرت «‌ام‌البنین» مادر حضرت اباالفضل العباس(ع) و برخی دیگر از بزرگان اسلام در بقیع قرار دارد و تخریب این قبور خلاف اصول اسلامی، مذهب امام شافعی و عرف است.
عربستان سعودی در اختیار دشمنان اسلام است
این مدرس دانشگاه تصریح می‌کند: عربستان سعودی که امروز بدون چون و چرا و صد درصد در اختیار دشمنان اسلام قرار دارد، اعتقادی به اسلام و متون اسلامی و مقدس ندارد. در تمام عالم پهناور اسلامی، امامان و امامزاده‌ها را افرادی مقدس و دارای ارزش می‌دانند؛ آن‌ها را خدا نمی‌دانیم اما افرادی نزدیک به خدا می‌دانیم و از خدا می‌خواهیم به خاطر اینکه آن‌ها نزد پیامبر اسلام(ص) محبوبیت زیادی داشتند دعای ما را قبول کند.
او می‌افزاید: عربستان سعودی که خود را خادم حرمین شریفین می‌داند چطور خود زمینه آسیب به این بقاع متبرک می‌شود؟ کعبه، قبر پیامبر(ص) و قبرستان بقیع از نظر اسلام مقدس بوده و حریم دارند؛ یعنی فقط مسلمانان می‌توانند داخل این اماکن و شهرهای مقدس شده و غیرمسلمان حق داخل شدن به آنجا را ندارد ولی متأسفانه می‌بینیم در دو شهر مکه و مدینه آمریکا و رژیم صهیونیستی پایگاه داشته و در این سرزمین‌های مقدس مشروب‌خواری و عیاشی می‌کنند.
جمهوری اسلامی حامی تمام مسلمانان است
ماموستا نقیبی عنوان می‌کند: آن‌ها اعتقادی به اسلام ندارند و ناسیونالیسم عربی برای آن‌ها مهم‌تر از اسلام است؛ اما در جمهوری اسلامی اسلام اهمیت دارد برای همین از مسلمانان اعم از شیعه و سنی و مردمان مظلوم فلسطین، بوسنی و هرزگوین، مسلمانان میانمار و... حمایت می‌کند؛ به بیانی دیگر هر گروهی بگوید «أَشْهَدُ أَن لَّا إِلَهَ إِلَّإ الله و أَشْهَدُ ان محمداً رسول الله» مورد حمایت این نظام و رهبر بزرگ انقلاب است.
این عالم شافعی با اشاره به تفکر وهابی مبنی بر حرام بودن زیارت تشریح می‌کند: اینکه زیارت حرام است و قبور بقیع تخریب شود، تفکری وهابی است. آن‌ها با برنامه‌ریزی شروع به این کار کردند و حتی قبل‌تر از آن داریم که محمد بن عبدالوهاب دستور حمله به مکه را صادر کرده بود. آن‌ها دائم به دنبال این هستند که تصورات اشتباه خود را عملی کنند؛ مانند اینکه حالا حتی اجازه نمی‌دهند مردم مرقد رحمه‌للعالمین را زیارت کنند؛ در حالی که در دیدگاه اهل سنت اگر در نماز صلوات بر محمد و آل او که از آن جمله ائمه مدفون در بقیع هستند، فرستاده نشود، نماز قبول نیست.

 


آخرین کتاب ها