برقراری عدل در جامعه از مهم‌ترین رسالت‌های پیامبران الهی بوده است
1398/4/10
امام جمعه دهگلان:
برقراری عدل در جامعه از مهم‌ترین رسالت‌های پیامبران الهی بوده است
امام جمعه دهگلان به رسالت مهم قضات از دیدگاه قرآن و دین اسلام پرداخت و گفت: یکی از اهداف و رسالت‌های مهم پیامبران برقراری عدل و قسط و عدالت در جامعه بوده است.به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدعارف عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به رئیس و پرسنل دادگستری این شهرستان اظهار کرد: جایگاه قضات از دیدگاه دین اسلام بسیارعظیم است.
امام جمعه دهگلان به رسالت مهم قضات از دیدگاه قرآن و دین اسلام پرداخت و گفت: یکی ازاهداف و رسالت‌های مهم پیامبران برقراری عدل و قسط و عدالت در جامعه بوده است.
ماموستا عنایتی خاطرنشان کرد: براساس آیات قرآن و بیانات بزرگان و علمای دینی پیامبران الهی هرکدام به نوعی مبلغ عدالت بر زمین بوده و این نشان از اهمیت این مهم از دیدگاه ادیان الهی است.
وی به تقسیم‌بندی قضات از منظر پیامبر مکرم اسلام پرداخت و گفت: پیامبر مکرم اسلام قضات را به سه دسته تقسیم کرده که یک دسته از آنها وارد بهشت می‌شوند و دو دسته دیگر در روز قیامت مورد عذاب و خشم الهی قرار می‌گیرند.
به گفته امام جمعه دهگلان، آن دسته از قضاتی که مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرند حق را می‌شناسند و براساس و مبنای حق و حقیقت حکم صادرمی‌کنند.
ماموستا عنایتی اضافه کرد: دسته دیگر از قضات بر اساس و مبنای حق حکم صادر نمی‌کنند و دسته سوم قضاتی هستند که به حقوق مدنی فقه واصول آشنایی ندارند و بر اساس جهل حکم صادر می‌کنند.
وی به اهمیت صدور حکم بر پایه و اساس عدالت، خاطرنشان کرد: نباید حکمی بر مبنای عدم حقیقت، هوس و یا نادانی صادر شود و یا حق مظلوم به ظالم داده شود.
امام جمعه دهگلان در ادامه به میز خدمت و حضور مسئولان شهرستان در مسجد جامع این شهرستان گریز کوتاهی زد و گفت: مدیران و مسئولان شهرستان به ندای مردم لبیک گفته‌اند که این رویه جای تقدیر دارد.
ماموستا عنایتی اذعان داشت: مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید در معنای واقعی خادمان مردم باشند چراکه جایگاه ما مسئولان به خاطر وجود این مردم است.
 
 امام جمعه دهگلان درادامه به انهدام پهپاد امریکا توسط سپاه پاسداران هم اشاره کرد و گفت: این اقدام قدرتمندانه اوج قدرت و اقتدار ملت ایران از بعد دفاعی و نظامی را بار دیگر به صورت کاملا روشن به جهانیان نشان دارد که جای افتخار دارد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها