انهدام پهباد آمریکایی در مرزهای آبی کشور دنیا را متحیر کرد/زیرساخت‌های لازم برای تحقق گام دوم انقلاب ایجاد شده است
1398/4/10
نماینده ولی فقیه در استان کردستان
انهدام پهباد آمریکایی در مرزهای آبی کشور دنیا را متحیر کرد/زیرساخت‌های لازم برای تحقق گام دوم انقلاب ایجاد شده است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: شناسایی این پهباد در شب هنگام آن هم پهبادی با این میزان حس‌گرهایی که نسبت به هرچیزی دارد کار بزرگی بود که قدرت نظامی و دفاعی کشور ایران را نشان داد.


 نماینده ولی فقیه در استان کردستان انهدام این پهباد آن هم در مرزهای آبی کشور دنیا را متحیر کرد، گفت: شناسایی این پهباد در شب هنگام آن هم پهبادی با این میزان حس‌گرهایی که نسبت به هرچیزی دارد کار بزرگی بود که قدرت نظامی و دفاعی کشور ایران را نشان داد.
به گزارش دبیرخانه شورای مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نشست تخصصی ائمه جمعه استان کردستان در سالن جلسات کتابخانه امام خامنه‌ای در سنندج، برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم با هم‌فکری هم بتوانیم از این مقطع تاریخی که مقطع سرنوشت‌ساز است با موفقیت گذر کنیم.
وی با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا به ویژه شهدای هفتم تیرماه و تبریک هفته قوه قضایه، گفت: کنگره 5 هزار و 400 شهید استان را طی هفته گذشته در استان داشتیم که با تلاش دست‌اندرکاران و به برکت خون شهدا در سطح بسیار مطلوب و خوبی برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: طی هفته گذشته دو مرتبه توفیق حضور در خدمت مقام معظم رهبری را داشتیم که در یکی از این دیدارها که به مناسبت برگزار کنگره 5 هزار و 400 شهید برگزار شد بیانات ارزشمندی داشتند که در کنگره پخش شد.
حسینی‌شاهرودی در ادامه گفت: حالا به خیلی از پیش‌بینی‌هایی که در مورد مقام معظم رهبری وجود دارد بر نمی‌‌گردیم، اما واقعیت این است که مقام معظم رهبری ویژگی‌های منحصر به فردی در بخش‌های مختلف دارند که در کمتر روحانی می‌توان نمونه آن را مشاهد کرد.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در سن 12 سالگی لباس روحانیت را پوشیدند، اضافه کرد: تقوی، حلم، معنویت، نورانیت و غیره را در سطح کمال می‌توان در وجود مقام معظم رهبری مشاهده کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: امروز بسیاری از کشورها دوستدار توسعه ارتباطات اقتصادی و غیره با ایران هستند و این نشان از بی‌اثر بودن تهدیدات و تحریم‌های امریکاست.
حسینی‌شاهرودی افزود: من وقتی نماز جمعه می‌خواستم بخوانم دو روز برای خطبه‌ها وقت می‌گذاشتم و مطالعه می‌کردم تا مطلبی که برای مردم عنوان می‌کنم تاثیرگذار باشد.
وی با بیان اینکه خطبه‌های نماز جمعه از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار کرد: ائمه جمعه باید با مطالعه کامل در خطبه‌ها حضور پیدا کنند.
وی اذعان داشت: روحانیت باید با مردم انس داشته و در حد توان در راستای رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم تلاش کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: ساده زیستی از دیگر ویژگی‌های طلاب و روحانیون است، مردم باید در بحث سبک زندگی از روحانیون الگوبرداری کنند.
حسینی‌شاهرودی افزود: روحانیون ما باید ساده زیستی را ملاک عمل قرار داده و زمان خود را در حوزه کارهای فرهنگی، فکری و غیره صرف کنند.
وی با بیان اینکه مردم توقعات زیادی دارند که بخشی از این توقعات گاها بجا نیست، گفت: جامعه روحانیون باید مطالبات به حق مردم را مدیریت و جهت ببخشند و زمینه اصلاح توقعات نابجا را فراهم سازیم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: هر کس در هر جایگاه و پست مدیریتی که قرار دارد در صورت اینکه کم کاری داشت با خود آنها یا مسوولان راس در میان بگذارید و با کشاندن این مباحث به تریبون‌های نماز جمعه موجب ایجاد نگرانی در مردم نشوید.
حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: تریبون‌های نماز جمعه تریبون‌های مقدس است و باید دقت کنیم که با بیان برخی مطالب موجب نگرانی مردم نشویم.
وی با بیان اینکه با مردم باید با مهربانی صحبت کنیم، گفت: با آرامش صحبت کردن اثرات بهتری را می‌گذرد و موجب می‌شود انسان به راحتی مفهومی که باید را برساند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: رویکرد خطبه‌ها باید انقلابی باشد، بعضی‌ها فکر می‌کنند که انقلاب تمام شده است اما ما انقلابی را در ایران پایه‌گذاری کردیم که بر پایه ارزش‌های اسلامی بوده و تمام دستورات دین باید در این کشور پیاده و تمام شئونات اسلامی باشد.
حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه ما باید دستورات اسلام را در تمام زوایای زندگی فردی و اجتماعی پیاده کنیم، گفت:  این کار را انقلاب می‌کنند از این رو نباید هیچ وقت انقلاب را تمام شده بدانیم انقلاب آغاز راه است، پیامبر اسلام را به صورت تدریجی در جامعه گستراند و این روند در انقلاب اسلامی هم براین اساس است.
وی اظهار کرد: باید تمدن اسلامی را در جهان برقرار کنیم که گام‌های رسیدن به این هدف در گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده کاملا مشخص است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب را بر چند مبنای اصلی قرار داده که از خودسازی به عنوان یک اصل شروع و به جامعه‌پردازی وصل می‌شود تا در نهایت به تمدن اسلامی برسد.

حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: البته تمدن‌سازی در گام دوم انقلاب پایان کار نبوده و از دیدگاه مقام معظم رهبری زمینه برای مهیا شدن ظهور است.
وی اذعان داشت: انقلاب ما ادامه دهنده انقلاب رسوالله است اینها چیزهایی است که قطعا محقق می‌شود!
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه اسلام به همه مسائل و نیازهای انسان توجه دارد، گفت: اسلام نوری است که بر ظلمت‌ها می‌تابد و روشنایی را به جهان می‌گستراند.
حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: جامعه اسلامی دنبال ثروت‌اندوزی و غیره نیست اسلام دنبال نجات بشریت است و جوامع اسلامی بر همین اساس حرکت می‌کنند.
وی افزود:‌ امروز استکبار به ذلت افتاده و تمام تیرهایشان به سنگ خورده است سرنگون کردن پهباد آمریکایی شکست جدی دیگری برای استکبار جهانی بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان انهدام این پهباد آن هم در مرزهای آبی کشور دنیا را متحیر کرد، گفت: شناسایی این پهباد در شب هنگام آن هم پهبادی با این میزان حس‌گرهایی که نسبت به هرچیزی دارد کار بزرگی بود که قدرت نظامی و دفاعی کشور ایران را نشان داد.
حسینی‌شاهرودی گفت: انهدام سقوط پهباد ابروی آمریکا را به صورت کامل برد به طوری که خواستند بلافاصله جواب دهند ولی در این موضوع هم ماندند.
وی با بیان اینکه امروز دشمنان در برابر قدرت ایران به تنگ آمدند، تصریح کرد: امروز ایران در بین محاصره‌های شدید دشمنان و توطئه افکنی‌های آنان یکی از قوی‌ترین پهبادهای آمریکایی را شناسایی و در آسمان می‌زند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: اولین موشک شاید از سوی آمریکا به سمت ایران شلیک شود ولی قطعا پایان دهند جنگ نخواهد بود و ما از قدرتی برخوردار هستیم که پایگاه‌های نظامی آنها را بدون کوچکترین خطایی خواهیم زد این موضوعی است که سران استکبار و تحلیل‌گران سیاسی و دفاعی آنها به آن معترف هستند.
حسینی‌شاهرودی افزود: امروز بیش از هرزمانی نیاز به کادرسازی برای مقابله با دشمنان هستیم که در این راستا باید از ظرفیت جوانان به بهترین شیوه استفاده کنیم.
وی اذعان کرد: باید به مسائل جامعه بیشتر توجه کنیم، چرا که دشمنان دست روی مشکلات می‌گذارند، جامعه روحانیون به ویژه ائمه جمعه باید به عنوان منادیان فکری مردم باید شاخصه‌های جامعه اسلامی را از طریق تریبون‌‌های نماز جمعه به مردم انتقال دهند.
وی اضافه کرد: توجه به جامعه به ویژه در شرایط امروز از اهمیت زیادی برخوردار است باید زمینه تحقق جامعه اسلامی را به صورت کامل در تمام زوایا فراهم سازیم چرا که در صورت تحقق جامعه اسلامی تمدن اسلامی هم شکل می‌‌گیرد.
وی افزود: نباید با طرح برخی مسائل آب در آسیاب دشمنان برزیم امروز جامعه به ویژه نسل جوان نیازمند روشنگری است و این رسالت ماست که در این حوزه تلاش داشته باشیم.
وی در پایان اخلاق مردمی و رفتار انقلابی را مورد تاکید قرار داد و گفت: گام اول انقلاب به اقتدار ایران و ایجاد زیرساخت‌ها منتهی و الان در گام دوم با این سطح توان حرکت می‌کنیم لذا سرعتی که در گام دوم می‌پیماییم با گام نخست انقلاب قابل مقایسه نیست.
انتهای پیام/


آخرین کتاب ها