حجاج کردستانی در قالب 15 کاروان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند/میانگین سنی حجاج کردستانی 65 سال است
1398/4/16
مدیرکل حج و زیارت استان کردستان
حجاج کردستانی در قالب 15 کاروان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند/میانگین سنی حجاج کردستانی 65 سال است
مدیرکل حج و زیارت استان کردستان با بیان اینکه : از ابتدای مرداد سال‌جاری ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی به ضیافت ارزشمند و معنوی حج اعزام می‌شوند، گفت: 2 هزار و 15 نفر کردستانی در قالب 15 کاروان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، هاشم ناظمی‌جلال در همایش بزرگ هفته حج شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران که با حضور 700 نفر از زائران و عوامل اجرایی در سالن سینما بهمن در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: اول تا 6 ذیحجه به‌نام هفته حج نام‌گذاری شده است.
وی با بیان اینکه 86 هزار و 550 نفر زائر ایرانی امسال به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، گفت: سهم کردستان از این میزان 2 هزار و 15 نفر است که قرار است در قالب 15 کاروان به سرزمین وحی اعزام شوند.
مدیرکل حج و زیارت استان کردستان با تاکید براینکه 100 نفر عوامل اجرایی و 2 مجموعه پزشک از ابتدای مردادماه از طریق فرودگاه همدان و 2 کاروان نیز از فرودگاه امام(ره) به عربستان اعزام خواهند شد، اذعان داشت: روحانیون و کارگزارانی که امسال مفتخر به حضور در ضیافت الهی هستند توان خود را در راستای ارائه خدمات در سطح مطلوب به زائران به کار خواهند گرفت.
ناظمی‌جلال میانگین سنی زائران کردستانی را 65 سال عنوان کرد و افزود: در گذشته اعزام زائران از طریق کشور و برخی دیگر نیز از طریق عربستان سعودی انجام می‌شد، اما امسال تمامی زائران از طریق ناوگان جمهوری اسلامی ایران اعزام خواهند شد.
وی اضافه کرد: میانگین سفر امسال در مقایسه با سال گذشته به 35 روز افزایش یافته است و به لحاظ تغذیه حجاج نیز مشکل خاصی نداریم و با تلاش حج و زیارت برنامه غذایی و با ذائقه ایرانی ترتیب داده شده است.
وی گفت: از ابتدای مرداد سال‌جاری ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی به ضیافت ارزشمند و معنوی حج اعزام می‌شوند.
مدیرکل حج و زیارت استان کردستان با اشاره به محل استقرار حجاج در طول سفر حج با بیان اینکه امسال بخش مسکن کیفیت بالایی دارد و ارزش ریالی آن به جهت ورود به موقع مسئولان برای انعقاد قرارداد با هتل‌های مناسب کمتر است، عنوان کرد: بخش مسکن در مکه مشکلی ندارد، اما در مدینه به‌دلیل تخریب هتل‌های در جوار مسجدالنبی مشکلاتی وجود دارد که با سعی کارگزاران مدیریت خواهد شد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها