ماموستا علی سبحانی:حسادت اعمال نیک انسان را می‌سوزاند
1398/4/17
امام جمعه موقت سروآباد
ماموستا علی سبحانی:حسادت اعمال نیک انسان را می‌سوزاند
امام جمعه موقت سروآباد با بیان اینکه حسادت در وجود انسان یک نوع مریضی است و انسان حسود در روز قیامت از اعمال نیک خودش استفاده نمی‌کند، گفت: پیامبر خدا می‌فرماید همچنانکه آتش چوب خشک را می‌سوزاند حسادت اعمال نیک انسان را می سوزاند.
ماموستا علی سبحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سنندج، اظهار کرد: در تیر ماه قرار داریم در این ماه چند واقعه رخ داده که این فاجعه ها هم در تقویم ما به ثبت رسیده است.
امام جمعه موقت سروآباد اضافه کرد: یکی از این فاجعه‌ها بمباران شیمیای سردشت بوده است که در سال 1366رخداد و باعث کشته شدن تعداد بی‌شماری از مردم بی‌گناه شد این حادثه با برنامه آمریکا و توسط حکومت بعث انجام گرفته است.
ماموستا سبحانی تصریح کرد:12 تیر ماه سال 1367 شمسی تر ور 290نفر از مسافران هواپیمای ایران توسط ناوگان آمریکا است این جای تاسف و فاجعه بود این در حالی است که مدعی حقوق بشر هستند.
وی اذعان داشت: پیامبر خدا می‌فرماید، ای مسلمانان مواظب اخلاق و رفتار خود باشید و دست، چشم و قلبتان نسبت به هم پاک باشد و همدیگر را ترک نکنید و مواظب همدیگر باشید.
وی در ادامه با بیان اینکه حسادت در وجود انسان یک نوع مریضی است و انسان حسود در روز قیامت از اعمال نیک خودش استفاده نمی‌کند، اضافه کرد: پیامبر خدا می فرماید همچنانکه آتش چوب خشک را می‌سوزاند حسادت اعمال نیک انسان را می سوزاند.
امام جمعه موقت سروآباد اضافه کرد: پیامبر خدا همیشه می‌فرمود ای امت من مواظب حسادت باشید به همدیگر حسادت نبرید.
ماموستا سبحانی با بیان اینکه کبر و غرور باعث می شود حسادت در وجود انسان ریشه بدواند، گفت: انسان بلند مقام و دارای پایه کسی است که مواظب وجود خود باشد و درمان دیگر حسادت صلوات است.
وی در ادامه گفت: قرآن می فرماید ترازوی مغازه داران باید میزان باشد یکی از اهداف رسول الله صداقت و دوری از بدل فروشی بود.
امام جمعه موقت سروآباد با بیان اینکه در تحریم‌ها باید بیشتر به فکر هم باشیم، گفت: اینکه برخی‌ها از تحریم برای فرصتی برای سودآوری بیشتر استفاده می‌کنند گناه است ما باید در این شرایط به هم رحم کنیم و ناآگاهانی دشمنان را در رسیدن به اهداف شومشان کمک نکنیم.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها