اجرای برنامه‌های دهه کرامت در ۱۲ هزار مسجد/عضویت 2.1 میلیون نفر در کانون‌های مساجد کشور
1398/4/20
اجرای برنامه‌های دهه کرامت در ۱۲ هزار مسجد
اجرای برنامه‌های دهه کرامت در ۱۲ هزار مسجد/عضویت 2.1 میلیون نفر در کانون‌های مساجد کشور
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بیش از ۱۲ هزار مسجد همزمان در کشور برنامه دهه کرامت را برگزار خواهند کرد، عنوان داشت: 2 هزار جشن‌ زیر سایه خورشید در کشور ما و کشورهای عراق و آذربایجان اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی  در جمع خبرنگاران با تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل بیت شعار شورای دهه کرامت در کشور است.
وی خاطرنشان کرد: ۳۴ دستگاه فرهنگی در مجموع شورای دهه کرامت را تشکیل و همنوایی در حوزه فعالیت‌ها این دهه را ایجاد می‌کنند.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۲ هزار مسجد همزمان در کشور برنامه دهه کرامت را برگزار خواهند کرد، عنوان داشت: 2 هزار جشن‌ زیر سایه خورشید در کشور ما و کشورهای عراق و آذربایجان اجرا می‌شود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در شب میلاد امام رضا ۱۷ مهمان خارجی خواهیم داشت و استان کردستان نیز در بخش آواها و نواها در این مراسم شرکت دارند.
وی از دف به عنوان آوای معنوی نام برد و گفت: انسان با شنیدن آوای دف از عالم دنیا دل می‌کند و ارتباط خود را با خداوند برقرار می‌کند.
ارزانی با بیان اینکه سفیران کریمه در قالب خادمان امام رضا و حرم معصومه به استان‌های کشور و سایر کشورها اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: چاپ فصلنامه دهه کرامت در زمینه شخصیت و رفتارهای امام رضا و کاروان کرامت که در استان‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند از دیگر برنامه‌های دهه کرامت در کشور به شمار می‌روند.
وی با تاکید براینکه در خراسان رضوی، قم، تهران و فارس هر ساله به صورت ویژه برنامه‌های دهه کرامت برگزار می‌شود، عنوان کرد: در راستای توسعه هرچه بیشتر این مهم امسال به استان لرستان هم رفتیم تا بتوانیم خدمت کریمانه داشته باشیم.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اذعان کرد: ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ۲۶ سال است که فعالیت می‌کند و هفته آینده سند تحول آن را رونمایی می‌کنیم که افق آن ۱۴۱۴ است.
ارزانی اذعان داشت: ارتباط با فضای مجازی، توجه به بانوان، توجه به هنر متعالی مسجدی و فعالیت‌های مسجدی از شاخص‌های ذکر شده در سند تحول است.
وی یکی از کارهای کانون‌های مساجد را راه‌اندازی سامانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خواند و گفت: از طریق این سامانه مشخص می‌شود که هر کانون در چه زمینه‌ای فعالیت دارد.
وی با اشاره به عضویت 2 میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در کانون‌های مساجد سطح کشور گفت: روزه اولی‌ها در ماه مبارک رمضان امسال در کانون‌های مساجد حضور پیدا می‌کنند و برنامه‌هایی مختلفی برای آنها اجرا می‌شود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگرچه ۷۱ برنامه در حوزه قرآن و عترت پیش‌بینی شده است اما همواره به دنبال کیفی‌سازی فعالیت‌ها هستیم و تلاش ما این است که کیفیت را بجای کمیت ارتقا دهیم.
ارزانی همچنین به وجود ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در کشور اشاره کرد و گفت: ۲۳ هزار کانون در سامانه ثبت شده است که 2 میلیون و ۱۰۰ هزار نفر عضو ثبت شده دارند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها