ماموستا فایق رستمی:تلاش‌های علما در این نقطه صفر مرزی مانع از ترویج مسائل افراطی شده است
1398/4/25
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری
ماموستا فایق رستمی:تلاش‌های علما در این نقطه صفر مرزی مانع از ترویج مسائل افراطی شده است
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر تلاش علما در این نقطه صفر مرزی نمی‌بود الان مسائل افراط و تفریط در منطقه حاکم می‌شد.
ماموستا فایق رستمی در مراسم معارفه مسئول جدید مرکز بزرگ اسلامی مریوان که با حضور حجت‌الاسلام منتظری مدیریت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: خداوند شهادت علما را در ردیف شهادت ملائکه قرار می‌دهد و این نشانه عظمت علما است.
وی ضمن تقدیر از مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در انتخاب شایسته مدیر جدید مرکز بزرگ اسلامی مریوان گفت: خوشبختانه فرد کامل، باهوش و ماموستایی برجسته برای تصدی مسئولیت مرکز بزرگ اسلامی مریوان انتخاب شده است.
ماموستا رستمی با بیان اینکه علما به فرموده رسول الله(ص) نزدیکترین افراد به درجه پیامبری هستند، عنوان کرد: حضرت علی کرم الله وجه در تشبیه بسیار زیبائی فرموده اند:«علم مانند نهر است و حکمت مانند بحر! علما اطراف نهر می گردد حکما در بحر حکمت شناور و عرفا و اهل معنویت بر کشتی نجات سوارند».
وی خاطرنشان کرد: ماموستایان و علمای دینی علیرغم تمام مشکلات معیشتی وظایف سنگینی و رسالتی خطیر برعهده دارند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه علما دینی در طول تاریخ سنگر عبودیت، ارشاد و راهنمائی را ترک ننموده‌اند، عنوان کرد: متاسفانه با وجود همه خدمات ارائه شده 50 درصد از علمای کردستان بدون سرپناه هستند و باید به فکر تأمین مسکن برای این عزیزان بود.
ماموستا رستمی تصریح کرد: همه ما باید در مقابل علما سر تعظیم فرود آوریم زیرا که خداوند در 5 آیه قرآن عظمت علما را بحث می‌نماید تا آنجا که به فرموده رسول الله(ص) علما در زمین همانند ستارگان در آسمانند که با نور و درخشش خود مردم را هدایت می نمایند.
وی تصریح کرد: اگر تلاش علما در این نقطه صفر مرزی نمی‌بود الان مسائل افراط و تفریط در منطقه حاکم می‌شد.
ماموستا رستمی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از کردستان بعنوان سرزمین فرهنگ نام برده‌اند، عنوان کرد: معنویت در کردستان بسیار برجسته است همیشه گفته‌ام که اگر از معنویت دوری بگیریم فاتحه همه ما خوانده می‌شود.
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسئله مهم دیگر مسئله وحدت است که بحمد خدا وحدت مردم استان کردستان با نظام اسلامی سبب ناامیدی دشمن شده و تا زمانی که این وحدت وجود دارد و علما در صحنه ارشاد و راهنمائی مردم حضور دارند، پیروزی از آن ما خواهد بود.
ماموستا رستمی تصریح کرد: تا زمانی که وحدت در جوامع اسلامی حاکم باشد دشمن هرگز نمی تواند این سنگر را بشکند و کاری از پیش برد.
وی ضمن تقدیر از سال‌ها تلاش ماموستا کریمی به عنوان رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان گفت: امیدواریم حضور ماموستا حق پناه منشا خیر برای استان باشد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها