افزایش پیروان دین مبین اسلام در اقصی نقاط دنیا/حج نماد وحدت مسلمانان است
1398/5/26
امام جمعه موقت سروآباد
افزایش پیروان دین مبین اسلام در اقصی نقاط دنیا/حج نماد وحدت مسلمانان است
امام جمعه موقت سروآباد با بیان اینکه دین اسلام از شبه جزیره عرب به سراسر جهان گسترش پیدا کرده است، گفت: روز به روز به پیروان دین مبین اسلام در اقصی نقاط دنیا اضافه می‌شود که این مسئله موجب خشم دشمنان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از کردستان، ماموستا علی سبحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سروآباد با اشاره به گسترش دین مبین اسلام در جهان اظهار کرد: امروز دین اسلام از شبه جزیره عرب به سراسر جهان گسترش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: روز به روز به پیروان دین مبین اسلام در اقصی نقاط دنیا اضافه می‌شود که این مسئله موجب خشم دشمنان شده است.
ماموستا سبحانی با بیان اینکه بر اساس آنچه در دین مبین اسلام به صراحت بیان شده هیچ انسانی از دیدگاه خداوند تبارک و تعالی برتر از دیگری نیست، مگر در تقوای الهی، گفت: این مهم عدالت و حقانیت اسلام را ثابت و بیانگر توجه جدی این دین الهی به عدالت در بین جامعه بشریت است.
وی به تحقیقات یکی از دانشمندان جهان کفر درباره زندگی پیامبر(ص) و نوشتن کتابی توسط وی با عنوان محمد، پیامبری که از نو باید شناخت اشاره کرد و گفت: این دانشمند غربی در این کتاب به صفات و زندگی پیامبر اکرم (ص) اشاره و مهم‌ترین دلیل گسترش دین مبین اسلام در سراسر جهان را تواضع و فروتنی پیامبرش بیان می‌کند.
امام جمعه موقت سروآباد در ادامه به حضور میلیون‌ها مسلمان به صورت همزمان در مکه مکرمه، اظهار داشت: هم اکنون حجاج سراسر جهان از نژاد و مذهب‌های مختلف برای به جای آوردن فریضه مهم حج در مکه مکرمه گرد هم آمده و آداب و رسوم این فریضه بزرگ الهی را به جای می‌آورند.
ماموستا سبحانی گفت: تجمع سه‌میلیون نفر مسلمان سراسر جهان برای انجام فریضه حج، نشان دهنده عظمت دین مبین اسلام و وحدت و اتحاد و یکرنگی است.
وی عنوان کرد: این حضور باشکوه اتحاد و یکدلی بین مسلمانان را در جهان به نمایش می‌گذارد از این رو از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است.
وی از ایام ذی الحجه به عنوان ایام مبارک نام برد و عنوان کرد: خداوند متعال از این ماه به بزرگی یاد کرده و طاعات و عبادات پروردگار یکتا در این ایام دارای اجر و ثواب زیادی است.
امام جمعه موقت سروآباد همچنین به اجر و پاداش کسانی که در این ایام روزه می‌گیرند هم گریزی زد و گفت: خداوند برای کسانی که در این روزها روزه هستند پاداش عظیم را در نظر گرفته است.
ماموستا سبحانی خاطرنشان کرد: خداوند تبارک و تعالی فریضه حج را بر مسلمانان واجب کرده و کسانی که توان مالی و شرایط آن را داشته باشند باید این فریضه مهم الهی را به جای بیاورند.
وی در پایان با اشاره به در پیش بودن عید قربان از توانمندان جامعه خواست نذورات خود را تحویل کمیته امداد دهند و گفت: کسانی که اقدام به قربانی می‌کنند باید سعی کنند گوشت قربانی در بین فقرا و نیازمندان واقعی جامعه تقسیم و توزیع شود.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها