حمایت از صنایع کوچک کمک به رونق اشتغال است/حرفه‌آموزی نیاز امروز جامعه است
1398/5/26
امام جمعه سنندج:
حمایت از صنایع کوچک کمک به رونق اشتغال است/حرفه‌آموزی نیاز امروز جامعه است
امام جمعه سنندج گفت: حمایت از صنایع کوچک با توجه به کم‌هزینه و زودبازده بودن به رونق اشتغال در استان کمک می‌کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از کردستان، ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سنندج، اظهار کرد: عید قُربان از اعیاد بزرگ مسلمانان بوده و عبادت در شب و روز عید قربان بسیار سفارش شده است.
وی با بیان اینکه احیای شب عید قربان به دعا، نماز و نیایش فضلیت فراوانی دارد، عنوان کرد: قربانی‌کردن در مذهب امام شافعی سنت است.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: ۱۰ روز اول ذی‌الحجه، زمان عبادت است که مسلمانان باید از این فرصت برای عبادت خداوند استفاده کنند.
ماموستا خدایی خاطرنشان کرد: کسانی می‌توانند قربانی بدهند که مسلمان، بالغ و عاقل و توانایی مالی داشته باشند.
وی به ویژگی‌های حیوان قربانی هم گریزی زد و گفت: حیوانی که برای قربانی در نظر گرفته می‌شود باید سالم باشد گاو و بُز در سال سوم و گوسفند در سال دوم عمرش قابلیت قربانی شدن را دارد.
امام جمعه سنندج ادامه داد: قربانی‌کردن یکی از سنت‌های موکده است که در بین مسلمانان از اهمیت زیادی برخوردار است.
ماموستا خدایی همچنین عید قربان را یکی از اعیاد مهم و مورد احترام مسلمانان نام برد که در آن روز انسان‌های مسلمان هر اندازه در توان داشته باشند، در راه خداوند قربانی می‌کنند.
وی در ادامه به 21 مردادماه روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و ضمن تبریک این ایام به فعالین این عرصه، عنوان کرد: نامگذاری روز صنایع کوچک بخاطر اهمیت و نقش موثر آن در اقتصاد است و در آموزه‌های دین یادگیری صنعت نیز مورد تاکید قرار گرفته است.
به گفته وی، حمایت از صنایع کوچک همانند حمایت از اشتغال پایدار صنعتی و تحقق شعار سال است از این رو مسئولان و متولیان امر باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد..
امام جمعه سنندج با بیان اینکه جوانان می‌توانند با ایجاد صنایع کوچک و خرد برای خود شغل و درآمدزایی ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: جوانان باید به دنبال حرفه‌آموزی و ایجاد صنعت به خصوص صنایع کوچک باشند چرا که ایجاد صنایع کوچک کم‌هزینه و زودبازده است.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها