بهره‌گیری از ظرفیت روحانیون در اتاق فکر دستگاه قضا
1398/5/26
امام جمعه موقت سنندج
بهره‌گیری از ظرفیت روحانیون در اتاق فکر دستگاه قضا
امام جمعه موقت سنندج گفت: از ظرفیت روحانیون در اتاق فکر دستگاه قضا بهره‌گیری شود.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،  ماموستا خالدی در دیدار جمعی از روحانیون استان با رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه ریاست قوه قضائیه به حجره درس علم و فرهنگ پیروان امام شافعی خوش آمدید، اظهار کرد:  از زمانی که نماینده ولی فقیه پای خود را به استان گذاشته است تقریب و وحدت نمود دیگری در این استان پیدا کرده است.
وی افزود: برپایی کنگره امام شافعی در تمامی شهرهای استان فرهنگی کردستان و به صورت فراملی در برخی از کشورها که نقش مهمی در تبیین فقه امام شافعی برنامه کم نظیر بود از اقدامات ارزشمندی است که از سوی نماینده ولی فقیه در سطح استان انجام شده است.
وی تصریح کرد: تلاش در راستای وحدت عمیق فراگیر در تمام استان و برگزاری جلسات ارزشمند در مراسمات مختلف و استفاده از طلاب جوان در عرصه‌های مختلف و برگزاری مراسم جزخوانی در ماه رمضان از دیگر اقدامات ارزشمند انجام شده در سطح استان بوده است.
وی عنوان کرد: با وجود پیگیری‌های زیاد هنوز مشکل معیشت، مسکن و حقوق روحانیون اهل سنت همچنان پابرجاست.
وی اظهار داشت: مردم غیور، مرزنشین استان کردستان از همان اوایل انقلاب در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب ایثارگری است اما مردم از وضع موجود و اقتصاد مریض احوال رنج می‌برند.
وی با بیان اینکه مردم انتظار برخورد بیشتر با مفاسدین اقتصادی را دارند، گفت: همانطور که مسلمانان در صدر اسلام سربلندانه از توطئه دشمنان اسلام در شعب ابی‌طالب بیرون آمدن ملت ایران هم از هجمه‌های اقتصادی سربلندانه و پیروزمندان بیرون خواهند آمد.
وی تصریح کرد: از روحانیون روشنفکران استان کردستان در اتاق فکر خود استفاده کنید که این موضوع مایه دلگرمی مردم این استان خواهد شد.
وی نظارت بیشتر بر روند بازار را ضروری دانست و گفت: اگر دست قوه قضا در حوزه نظارت بر بازار بیشتر باشد شاهد تحولات جدی و دلگرم شدن مردم خواهیم بود.
انتهای پیام

آخرین کتاب ها