توسعه با میزان مسئولیت‌پذیری جامعه ارتباط مستقیمی دارد
1398/5/26
امام جمعه کامیاران
توسعه با میزان مسئولیت‌پذیری جامعه ارتباط مستقیمی دارد
امام جمعه کامیاران با بیان اینکه پیشرفت هر جامعه‌ای بسته به میزان مسئولیت‌پذیری آنان است، گفت: هر قومی تا اوضاع خود را تغییر ندهد خداوند خیری به آنها عطا نمی‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،  ماموستا قربانی در دیدار جمعی از روحانیون استان با رئیس قوه قضائیه  در سنندج، اظهار کرد: خداوند توانا و مهربان با بخشیدن فکر و خرد بنی ادم را جدا و ممتاز آفریده تا احساس مسئولیت کند.
وی با بیان اینکه پیشرفت هر جامعه‌ای بسته به میزان مسئولیت‌پذیری آنان است، گفت: هر قومی تا اوضاع خود را تغییر ندهد خداوند خیری به آنها عطا نمی‌کند.
وی تصریح کرد: آدم قبل از هرچیز در برابر خوبی و بدی اوضاع خود و پیشرفت و ویرانی میهن خود مسئول است هر ملتی به تنبلی بنشیند و خود را صاحب کار نداند پیشرفتی نخواهد داشت.
وی افزود: الان هر عالم روحانی در مساجد موعظه می‌کند خیلی ها فکر می‌کنند این موعظه برای دیگران است این درد و مشکل بزرگی است و تنها راه درمان آن بازگشت به سیره نبی اکرم است.
وی تصریح کرد: همه مردم در قبال یکدیگر مسئول هستند و باید وظیفه خود را در قبال دیگران و حراست از کشور انجام دهند.
وی اظهار داشت: تعداد زیادی از ماموستاهای ما به لحاظ اقتصادی و غیره با مشکلات جدی مواجه هستند.
وی خاطرنشان کرد: از دیگر مشکلات حوزه روحانیون و علمای در استان کردستان است که قضات در دادگاه پاسخگوی آنها نیستند.
امام جمعه کامیاران با استناد به سخنی از پیامبر اکرم (ص) گفت: ای مسلمانان همه مانند در برابر یکدیگر مسوول هستید و مسوولان مملکت در برابر زیر دستان مسوول هستند و در اجرای حق و عدالت و حفاظت از کشور در مقابل بیگانگان مانند رهبر عزیز که هم و غمش ملت و کشور است مسوول هستند.
 ماموستا قربانی ادامه داد: رییس خانواده مانند نگهبان خانواده در برابر اهل و عیالش مسوول است تربیت و یاد دادن عبادات و اخلاق به افراد خانواده نقش بسزایی دارد.
 وی به نقش بارز استادان و معلمان در ترویج اخلاق حسنه و علم و پژوهش تاکید کرد و بیان داشت: کار به دستان و مسوولان که مسوولیتی دارند باید توسط مسوولان عالی رتبه حمایت شوند.

آخرین کتاب ها