اجرای امر به معروف و نهی از منکر جامعه را از آسیب‌های اجتماعی دور می‌کند
1398/5/26
امام جمعه سقز
اجرای امر به معروف و نهی از منکر جامعه را از آسیب‌های اجتماعی دور می‌کند
امام جمعه سقز با بیان اینکه جامعه پاک تنها در سایه تحقق و رعایت امر به معروف و نهی از منکر از سوی مردم تحقق پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر کلید نجات‌بخش جوامع از آسیب‌های اجتماعی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدحسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: دوری از منکرات امروز بر همه مسلمانان واجب است.
وی با بیان اینکه جامعه پاک تنها در سایه تحقق و رعایت امر به معروف و نهی از منکر از سوی مردم تحقق پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر کلید نجات‌بخش جوامع از آسیب‌های اجتماعی است.
وی با برشمردن آیات مختلف در زمینه اهمیت توجه به تقوای الهی عنوان کرد: انسان مسلمان باید همواره خداوند را ناظر بر اعمال خود بداند و هر آنچه را که انجام می‌دهد در راستای رضایت پروردگار باشد.
امام جمعه سقز از نماز به عنوان بزرگ‌ترین رکن اسلام نام برد و خاطرنشان کرد: مسلمان باید به صورت صحیح و به موقع نمازش را ادا کند.
به گفته وی، نخستین چیزی که در روز جزا در مورد آن از انسان سوال می‌شود نماز است از این رو انسان نباید هیچ وقت نسبت به ادای به موقع نماز بی‌تفاوت باشد.
ماموستا حسینی افزود: هدف از خلقت انسان از سوی خداوند بزرگ عبادت است و انسان باید همواره بندگی خداوند را بجای آورد تا رستگار هر دو جهان شود.
به گفته وی، عزیزترین انسان‌ها نزد خداوند با تقواترین آنها است، خداوند انسان درستکار را همیشه موفق خواهد کرد و باید تلاش کنیم نزد خداوند محبوب باشیم.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها