استقلال در تولید صنایع دفاعی از پایه‌های استقلال هر کشوری است
1398/5/26
امام جمعه موقت سنندج
استقلال در تولید صنایع دفاعی از پایه‌های استقلال هر کشوری است
امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه ایران از قدرت‌های نظامی در سطح جهان است، گفت:‌ استقلال در تولید صنایع دفاعی از پایه‌های استقلال هر کشوری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سنندج، ماموستا سیداحسن حسینی  در خطبه‌های نماز‌ جمعه سنندج که در مسجد جامع اقامه شد ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن می‌فرماید مسلمانان اگر می‌خواهند در روز قیامت و آخرت سربلند و قبرشان تاریک نباشد، در دنیا نماز، روزه و راز و نیاز را فراموش نکنند.
وی با بیان اینکه مسلمان واقعی کسی است که از دستورات حق‌تعالی و پیامبرگرامی اسلام(ص) پیروی کرده و به فکر نیازمندان است، عنوان کرد: تقوا، روز، نماز و عمل نیک از توشه‌های انسان در روز قیامت است.
وی همچنین به سفر رییس قوه قضائیه به استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: امیدواریم این سفر زمینه‌ساز نابودی مفسدین اقتصادی و کوتاه کردن دست آنان از بیت‌المال باشد.
ماموستا حسینی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته با بیان اینکه بار دیگر شاهد تحقیر آمریکا و انگلیس بودیم، گفت: مدعیان قدرت جهان با خجالت نفتکش ایرانی را پس از چهل روز آزاد کردند.
وی به روز صنایع دفاعی هم گریزی زد و ضمن تبریک این روز به فعالین این عرصه عنوان کرد: ایران از قدرت‌های نظامی در سطح جهان است.
به گفته وی، استقلال در تولید صنایع دفاعی از پایه‌های استقلال هر کشوری است و خوشبختانه کشور ما در این زمینه از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است.
امام جمعه موقت سنندج همچنین خواستار همراهی مردم در حذف قبوض کاغذی شد و عنوان کرد: منافع این طرح بی‌شمار است و باید همه ما نسبت به همراهی با این طرح همت گماریم.
ماموستا حسینی با اشاره به جایگاه ماه ذی‌الحجه در آموزه‌های اسلامی بر توجه بیش از پیش مردم به انجام عبادات ویژه این ماه تاکید کرد و اذعان داشت: کنترل زبان از تهمت و دروغگویی و پرهیز از بهتان و تهمت‌زدن به دیگران از مسائل مهمی است که باید مورد توجه مسلمانان قرار گیرد.
 وی در پایان به آغاز بازگشت حجاج ایرانی از سرزمین وحی و ورود نخستین کاروان‌ها به کشور هم اشاره و ضمن تبریک و آرزوی قبولی این عبادت بزرگ از سوی پرودگار، گفت: حذف تشریفات در خصوص پذیرایی از حجاج باید از سوی خانواده‌ها مورد توجه قرار گیرد و با اسراف و تجملات عبادات حج را مخدوش نکنند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها