مبارزه جدی با فساد اولویت همه مسوولان باشد
1398/5/26
امام جمعه دهگلان
مبارزه جدی با فساد اولویت همه مسوولان باشد
امام جمعه دهگلان گفت: بهره‌گیری از ظرفیت مدیران توانمند و پاکدست در کنار مقابله جدی با فساد باید در اولویت مسئولان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدعارف عنایتی در خطبه‌های  نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دهگلان به سفر رئیس قوه قضایه به استان گریزی زد و اظهار کرد: امیدواریم این سفر مایه خیر و برکت برای استان باشد و بستر بخشی از مشکلات را فراهم سازد.
وی تصریح کرد: در کنار انتظاراتی که مردم در بحث مبارزه با فساد اداری دارند بجث بکارگیری مدیران دلسوز و پاکدست نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
وی برخی از مشکلات را ناشی از بی‌توجهی و ناکارآمدی تعدادی از مدیران در این استان دانست و عنوان کرد: براساس آماری که مرکز آمار اعلام کرده است، استان کردستان نسبت به تمام استانهای کشور نرخ تورم و گرانی بالاتری دارد.
وی اضافه کرد: این وضعیت بسیار نگران کنده بوده و به نوعی عدم توانایی مدیران را می‌رساند.
وی با بیان اینکه امیدواریم دستگاه قضا با این مدیران برخورد قاطع داشته باشد، اضافه کرد:از افراد دلسوز و پاک دست باید در پست‌های مدیریتی استفاده شود افرادی که تنها هدفشان خدمت به مردم است.
امام جمعه دهگلان در ادامه به توکل در قاموس قرآن و منهج پیامبر(ص) گریزی زد و گفت: توکل رمز آرامش روح روان و تعادل انسان است.
به گفته وی،  کسانی که به ذات خدا توکل کنند به  مشکل و گرفتاری دچار نمی‌شوند.
وی یکی از مهم‌ترین معضلات امروز در جامعه به ویژه استان کردستان را بیکاری عنوان کرد و گفت: بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده این استان متاسفانه به واسطه نبود شغل با مشکلات فراوانی مواجه هستند.
به گفته وی، نبود  اشتغال و بیکاری وهزاران مشکل دیگر باعث آسیب پذیری مردم شده و بیکاری زمینه جرم را در جامعه بیشتر کرده است.
 وی خواستار ارائه ساز و کار مناسبی از سوی دولت برای رفع مشکل بیکاری در جامعه شد و گفت: دولت باید برای جوانان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و فرهیختگان طوری برنامه ریزی کند که زمینه اشتغال آنها فراهم شود و با این کار مانع افزایش آسیب‌های اجتماعی شود.
 ماموستا عنایتی عبادت و توجه به دستورات دین اسلام را مهم ترین چاره برای رفع بیکاری در جامعه دانست و عنوان کرد: اهل تقوی و مسجد از جرم دوری می‌کنند.
وی در پایان اضافه کرد: این وظیفه همه ماست که مردم را به دین نزدیک کنیم و با این کار ضمن اجرای فرامین خداوند زمینه ریشه‌کنی آسیب‌های اجتماعی را در جامعه فراهم سازیم.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها