ضرورت نظارت دقیق بر فعالیت عرضه کنندگان مواد غذایی در مریوان
1398/5/27
امام جمعه مریوان
ضرورت نظارت دقیق بر فعالیت عرضه کنندگان مواد غذایی در مریوان
امام جمعه مریوان بر ضرورت نظارت دقیق بر فعالیت عرضه کنندگان مواد غذایی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت حفظ سلامت جامعه نظارت دقیق بر عملکرد عرضه کنندگان مواد غذایی که به صورت سیار در شهر فعالیت دارند ضروری است.

ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان با ضرورت اهمیت توجه به سلامت جامعه اظهار کرد: از دست فروشان و اغذیه فروشی‌های سیار در سطح شهر درخواست داریم با توجه به گرمی هوا در فروش مواد غذایی به مردم دقت لازم را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: مریوان از شهرهای مهمان‌پذیر است از این رو نظارت دقیق بر نحوه عرضه مواد غذایی از سوی دستگاه‌های متولی این حوزه در راستای تامین امنیت سلامت جامعه امری ضروری است.
امام جمعه مریوان به موضوع سیر و سفر از دیدگاه قرآن و احادیث رسول الله(ص) پرداخت و گفت: خداوند در قرآن هفت بار به کلمه سفر، هفت بار به کلمه سیر و هفت بار به کلمه یسرو و هفت بار نیز به سایر کلمات از سفر نام برده است.
وی با بیان اینکه قرآن هشت بار از ابن سبیل نام برده است، اذعان داشت: خداوند در هفت جای قرآن به سیر و سفر با کلمه سیرو فی الارض دستور می‌دهد که به سرنوشت ملت‌های پیش از خود نگاه کرده که آنها از شما قدرتمند تر نیز بوده اند.
ماموستا شیرزادی ادامه داد: سفر برای طلب دین و دنیا  نیز خود ده قسمت دارد و برای طلب دین 9  بخش است.
به گفته وی، اداراتی چون کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید و سپاه برای افراد تحت پوشش و جامعه هدفشان سفرهای زیارتی و سیاحتی را در نظر گرفته که نمونه بارز آن اقدام فرهنگی کاروانهای راهیان نور است.
امام جمعه مریوان خاطرنشان کرد: ایجاد این ظرفیت برای کسانی که شاید توان مالی برای مسافرت کردن نداشته باشند اقدام ارزشمندی است که زیادی در تقویت روحیه این افراد دارد.
وی یکی از انواع سفرها را مسافرت برای استحکام وطن و نگهبانی از مرزها عنوان کرد و افزود: کسانی که در نقطه صفر مرزی مشغول حفاظت از مرزها، شرف و ناموس مردم کشورش هستند به سفری مبارک رفته و گناهانش نیز در این راه پاک می شوند.
امام جمعه مریوان خاطرنشان کرد: بر اساس حدیث رسول الله(ص) یک روز نگهبانی دادن بخاطر خداوند به اندازه آنکه تمام دنیا را خیرات نمائید ثواب داردکه این حدیث مژده ای برای نیروهای مسلح کشورمان است که قوام امنیت و آرامش  این کشور را برعهده گرفته‌اند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها