فرهنگ قرآنی در جامعه کمرنگ شده است/ تقوای الهی ضامن سعادتمندی انسان است
1398/5/27
امام جمعه موقت سروآباد:
فرهنگ قرآنی در جامعه کمرنگ شده است/ تقوای الهی ضامن سعادتمندی انسان است
امام جمعه موقت گفت: فرهنگ قرآن‌خوانی و عمل به دستورات قرآن کریم در حال کمرنگ‌ شدن است.

ماموستا عبد الرحمن رحمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سروآباد اظهار کرد:  مشکلات اقتصادی امروز به نوعی به مردم فشار آورده و قطعا راه برون رفت از این هجمه دشمنان حمایت از تولیدات داخلی است.
وی اضافه کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی از دیگر مولفه‌های برون رفت از مشکلات و تنگناهای اقتصادی و حمایت از رونق تولید است که خوشبختانه عزم مسوولان کلان کشوری در این راستا کاملا جزم شده است.
وی با اشاره به سفر رئیس دستگاه قضائیه به استان کردستان عنوان کرد: برخورد قاطع دستگاه قضا با مفسدین اقتصادی و اطلاع‌رسانی‌های شفاف در این خصوص موج امیدوارکننده‌ای را در بین مردم فراهم کرده است.
وی در ادامه به تلاش‌های گسترده دشمنان علیه دین اسلام اذعان داشت:  امروز دشمنان اسلام و مسلمانان درصدد هستند تا گروهک‌های تروریستی نظیر داعش را دوباره احیا کنند و به جان مسلمانان بیندازند.
وی خاطرنشان کرد: مسلمانان برای مقابله با این توطئه دشمنان باید هوشیار باشند و از تفرقه و اختلاف دوری کرده تا گرفتار نقشه‌های شوم دشمنان نشوند.
به گفته وی،  یکی از نقشه‌های دشمنان علیه مسلمانان ایجاد جنگ و کشتار در جوامع اسلامی است و در این راستا با تقویت گروهک‌های تروریستی سعی دارند چهره اسلام و مسلمانان را در جهان خدشه‌دار کنند.
وی افزود: تا زمانی که مسلمانان پیرو قرآن کریم و سنت نبوی باشند، دشمنان نمی توانند به آنها ضربه بزنند اما زمانی که این ۲ اصل مهم در جامعه اسلامی فراموش شوند، لحظه شکست مسلمانان فرا خواهد رسید.
امام جمعه موقت سروآباد تاکید کرد: خداوند متعال در قرآن کریم خطاب به مسلمانان می فرماید، به ریسمان الهی چنگ بزنید تا دچار تفرقه و اختلاف نشوید و این ریسمان الهی همانا قرآن کریم است که امروز در بسیاری از جوامع اسلامی کمتر به آن توجه می شود.
وی قرآن کریم را وسیله سعادت و خوشبختی انسان دانست و گفت: در این کتاب الهی راه و رسم چگونه زندگی کردن و کسب رضایت خداوند متعال بیان شده و کسانی که اهل قرآن باشند در زمره نجات یافتگان و سعادتمندان هستند.
ماموستا رحمانی یادآور شد: متاسفانه فرهنگ قرآن خوانی و عمل به دستورات قرآن کریم روز به روز در جامعه کمرنگ می شود و این زنگ خطری برای جامعه مسلمانان است.
به گفته وی، امروز دشمنان از هر راهی استفاده می‌کنند تا این کتاب الهی را از زندگی مسلمانان خارج کنند.
وی تقوای الهی را ضامن سعادتمندی دنیوی و اخروی دانست و افزود: تقوای الهی باعث سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت می شود و این مهم در سایه انجام دستورات خداوند متعال و پیروی از پیامبر (ص)، سنت او و قرآن کریم به دست می آید.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها