آزادی نفتکش ایران زبونی استکبار را ثابت کرد
1398/5/27
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره
آزادی نفتکش ایران زبونی استکبار را ثابت کرد
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره با بیان اینکه آزادی نفتکش ایران زبونی استکبار را ثابت کرد، گفت: : قدرت منطق و استدلال و بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی ایران موجب آزادسازی نفتکش ایران شد.


ماموستا سیدامجد قضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره ضمن تبریک پیشاپیش عید غدیر خم، اظهار کرد: عید غدیر خم در سال دهم هجرت حضرت رسول (ص) اتفاق افتاد.
وی اذعان داشت: بعد از خدا حافظی حضرت رسول(ص) در بیت الله شریف به سوی مدینه منوره که مراجعت فرمود و در مکانی به نام غدیر خم در چهار راه حجاج مابین مدینه منوره و عراق و یمن بر منبر رفت و دست حضرت علی (ع) را گرفت و فرمود : هر کس من مولای اوهستم علی مولای اوست.
وی میلاد امام علی نقی (ع) و امام موسی کاظم (ع) و بازگشت نخستین کاروان آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی در سال 69 به وطن و روز جهانی مسجد را تبریک گفت و افزود: امروز به برکت ایستادگی و استقامت ملت ایران به ویژه شهدا، جانبازان و آزادگان در هشت سال جنگ تحمیلی ایران اسلامی یکی از قدرتمندترن کشورها در جهان است.
وی به آزاد شدن نفتکش ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: قدرت منطق و استدلال و بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی ایران موجب آزادسازی نفتکش ایران شد.
به گفته امام جمعه موقت دیواندره، آزادسازی این کشتی ضمن بیان اقتدار ایران اسلامی، تحقیر و شکست نظام سلطه را به دنبال داشته است.
ماموستا قضایی در ادامه با بیان اینکه تقوا غم را به شادی تبدیل می کند، گفت: تقوا کار انسان را در دنیا و اخرت آسان و سعادت ابدی را نصیب انسان می‌کند.
وی اذعان داشت: ایمانداران مسلمان واقعی هیچ وقت حاضر نیست دین خود را به تمام دنیا بفروشد« خدا در قرآن می فرماید: دین نزد خدا دین مقدس اسلام است پس فعالیت برای حاکمیت اسلام و دخالت دادن آن در نظم دادن به زندگی از ابتدا تا زمانی که از دنیا می رویم بویژه در عرصه‌های عقیده قانون و اخلاق و تمدن و همچنین عبادت و تقرب برای رسیدن به پروردگار که همه اینها با جهاد به دست می آید و اعمال مورد قبول پروردگار قرار می گیرد در گروه نیت خالص است.
وی با بیان اینکه نیت خراب عمل را باطل و نفس انسان را آلوده می کند، اذعان داشت: نیت ناخالص صف جماعت را ضعیف و جزا و پاداش اعمال را نابود و از بین می‌برد.
به گفته امام جمعه موقت دیواندره، نیت صالح عمل را اصلاح و راه را برای انسان باز می کند.
وی اضافه کرد: در سوره نساء آیه 35 خدا در مورد اختلاف بین زن و مرد می‌فرماید« زمانیکه با هم اختلاف داشتند دو حکم بین آنها داوری می‌کند اگر نیت اصلاح داشته باشند خدا آنها را موفق خواهد کرد و صلح و صفا ما بین آنها برقرار می‌شود.
وی افزود: پیامبر (ص) نیز در مورد نیت انسان‌ها می فرماید: «تمام اعمال به نیت آن بستگی دارد و نیت مسلمان از عمل آن بهتر است»
امام جمعه موقت دیواندره در ادامه به سفر رئیس قوه قضائیه به استان و دیدارشان با ائمه جمعه و جماعت و گزیده‌ای از بیاناتشان اشاره کرد و گفت: دین مقدس اسلام و ذات نظام جمهوری اسلامی در ایران به هیچ وجه مفاسد اقتصادی را قبول نمی کند و قاطعانه با افراد سود جو منفعت طلب برخورد جدی خواهد شد.
وی اضافه کرد: امیدواریم با برخورد قاطع دستگاه قضا با فاسدان و کسانی که اموال بیت‌المال را به نفع خود بالا می‌کشند زمینه رفع مشکلات جامعه را که به حقیقت مردم به ویژه قشر نیازمند تحت فشار هستند را فراهم سازد.
 وی اضافه کرد: انقلاب ایران اسلامی و سرمایه‌های این مرز و بوم امانتی در دست مسوولان و مردم هستند و باید در راه حفظ آن با تمام وجود تلاش کنیم.
امام جمعه موقت دیواندره با بیان اینکه خون هزاران جوان و انسان آزاده پای انقلاب ریخته شده است، گفت: در طول هشت سال جنگ تحمیلی هزاران جوان ما بدون هیچ چشمداشتی و تنها با هدف دفاع از آب و خاک و ناموس مردم به شهادت رسیدند و حتی پیکر برخی از این شهدا هنوز پیدا نشده است.
وی به نقش روحانیون و علمای دینی در دفاع از ارزش های دین اسلام و آگاه‌بخشی جامعه هم گریزی زد و گفت: روحانیون با کمترین درآمد در خدمت قرآن و رسالت حضرت رسول (ص) و مردم هستند و در راستای روشنگری و بصریت‌افزایی جامعه تلاش می‌کنند.
وی اذعان داشت: خدا در سوره آل عمران در آیه 97 می فرماید : خدا خانه عبادت و پرستش خویش یعنی کعبه را به خانه مردم دنیا نام می برد و معرفی می کند و می فرماید اولین خانه‌ای که برای مردم بنا شد مالی پر برکت در مکه وهادی بسیار بزرگی است برای مردمان دنیا برای اتحاد و مودت و اتفاق و جلوگیری می‌کند از گمراهی و تفرقه بخصوص خانه‌ای که خانه خدا باشد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها