تبدیل برخی منکرات به فرهنگ در جامعه نگران کننده است/مردم نسبت به اجرای امر به معروف‌ حساس‌تر باشند
1398/5/27
امام جمعه موقت بانه
تبدیل برخی منکرات به فرهنگ در جامعه نگران کننده است/مردم نسبت به اجرای امر به معروف‌ حساس‌تر باشند
امام جمعه موقت بانه گفت: متاسفانه برخی‌ منکرات امروز در جامعه رواج پیدا کرده و به فرهنگ تبدیل شده که باید به صورت جدی با آنها مقابله شود.


ماموستا جمال کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به استان اظهار کرد: برنامه‌های مختلفی در سفر رئیس قوه قضائیه و هیئت همراهشان در استان برگزار شد که طی آن مشکلات مختلف از سوی مسوولان و جامعه روحانیون مطرح شده است.
وی خاطرنشان کرد: قول‌هایی برای رسیدگی به این مشکلات داده شده که امیدواریم این سفر مایه خیر و برکت برای استان را فراهم سازد.
وی با بیان اینکه در نشست جامعه روحانیون با آیت‌الله رئیسی مشکلات شهر مرزی بانه به ویژه در زمینه بسته شدن بازارچه‌های مرزی را مطرح کردیم، افزود: رفع مشکل بیکاری و مقابله جدی با مدیرانی که ناتوان و فاسد و مفسدان اقتصادی از دیگر مطالباتی بود که در این جلسات مطرح شده است.
وی همچنین به دیدگاه رئیس قوه قضائیه و بخشی از مطالب مطرح شده از سوی ایشان هم گریزی زد و گفت: رئیس قوه قضائیه گفتند انقلاب و مردم ما ظلم و ستم را قبول نمی‌کند بنای ما برخورد جدی و ریشه کن کردن مفسدان اقتصادی است و این موضوع مقطعی نخواهد بود.
وی در ادامه به 26 مردادماه روز آزادسازی آزادگان اشاره و ضمن تبریک این ایام به یادگاران دوران جبهه و جنگ، گفت: آزادگان سال‌های زیادی را به عشق وطن در اسارت به سر برده و امروز به عنوان یادگاران دوران جبهه و جنگ باید ضمن ادای احترام به آنها بستر انتقال خاطرات آنها به نسل جوان فراهم شود.
 وی در مورد تبدیل فیش‌های کاغذی به الکترونیکی هم عنوان کرد: براساس ساز و کاری که صورت گرفته زمینه الکترونیکی شدن اعلام میزان مصرف برق فراهم شده که این انتظار را از مردم فهیم و فرهنگی بانه داریم از این مهم استقبال کنند.
وی به تمام شدن ارکان حج ابراهیمی امسال و سلامت کامل حجاج این شهرستان براساس اعلام مدیر کاروان اشاره کرد و افزود: دهم شهریورماه نخستین کاروان حاجیان این شهرستان بازمی‌گردنند.
وی در ادامه به موضوع مورد امر به معروف و نهی از منکر و ضرورت توجه جدی به این فریضتن الهی هم پرداخت و گفت: امروز متاسفانه انگونه که باید به فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توجه نمی‌شود.
وی بی توجهی به فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر را بلایی دانست که دامنگیر جامعه شده و افزود: مردم باید نسبت به این فریضتین نجات بخش که مانع از رواج آسیب‌های اجتماعی می‌شود توجه داشته باشند.
 به گفته وی، امر به معروف و نهی از منکر و اهمیت آن در آیات متعدد قرآن مورد توجه قرار گرفته و خداوند در سوره توبه می فرماید زنان و مردان منافق همواره در تلاش هستند مردم را به سمت بدی‌ها بکشانند و اگر بحث کار نیکی نزد آنها شود همچون سدی در برابر آن قرار می‌گیرند.
وی خاطرنشان کرد:  خداوند همچنین در کتاب قرآن خطاب به امت پیامبر می فرماید شما بهترین امت روی زمین هستید مردم را راهنمایی کنید.
 وی اضافه کرد: امروز شاهد انجام منکرات زیادی در جامعه هستیم منکراتی که در برخی موارد متأسفانه به فرهنگ تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه در حالی که مردم به لحاظ اقتصادی تحت فشارهای فراوانی هستند برخی‌ها برای برنامه‌های غیرضروری هزینه‌های انچنانی می‌کنند گفت: برگزاری کنسرت‌های موسیقی که تهیه بلیت‌ آنها بسیار بالاست امروز در فضای مجازی تبلیغ می‌شود که باید جلوی اینگونه اقدامات گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: احتکار تقلب، جاسوسی، توزیع مواد مخدر، پوشیدن لباس های مبتذل و غیر اسلامی، غیبت و تهمت ناروا و حسادت، قطع صله رحم  و سهل انگاری در تربیت اولاد از جمله منکراتی است که متاسفانه جامعه ما را آلوده کرده است.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها