ظرفیت مساجد برای مقابله با هجمه‌های نرم دشمنان بکارگیری شود
1398/5/30
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج
ظرفیت مساجد برای مقابله با هجمه‌های نرم دشمنان بکارگیری شود
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت:‌ ظرفیت مساجد برای مقابله با هجمه‌های نرم دشمنان بکارگیری شود.
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، ماموستا اقبال بهمنی در چهارمین جشنواره برترین‌های مساجد شهرستان سنندج و تکریم از خادمین و فعالین مساجد در مسجد صلاح‌الدین ایوبی، اظهار کرد: 180 تا 200 مسجد در شهر سنندج وجود دارد و این فضای مساجد که در حدود 60 هزار مترمربع است بهترین ظرفیت و فضا برای عبادت مردم را فراهم کرده است.
ماموستا بهمنی اظهار کرد: این ظرفیتی است که روحانیون و ماموستائیان باید از آن برای تربیت و روشنگری و دعوت به سمت مسائل و ارزش‌های دینی بهره بگیرند.
وی با بیان اینکه تا قبل از انقلاب اسلامی تعدادی انگشت‌شمار و به صورت شخصی در بحث ساخت مساجد ورود پیدا می‌کردند، گفت: با پیروزی انقلاب مردم به این عرصه ورود پیدا کردند و به همین دلیل مساجد با نام بزرگان دین نام‌گذاری شده است.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج اظهار کرد: انقلاب اسلامی نقش مهم و کلیدی در احیا و ترویج فرهنگ احداث مساجد در کشور داشته است.
وی با بیان اینکه این انتظار را از مسوولان و متولیان داریم که توجه بیشتری به مساجد و ارتقای آن داشته باشند، گفت: دو موضوع امروز مساجد ما را تهدید می‌کند اول اینکه برخی افراد معلوم‌الحال در حال ترویج تفکرات افراطی در جامعه هستند و دوم اینکه تهدیدات ناسیونالیستی به نوعی دنبال دور کردن جامعه به ویژه قشر جوان از ارزش‌های دینی و جذب آنها به سمت ضد ارزش‌هاست.
ماموستا بهمنی اضافه کرد: برای مقابله با هجمه‌های نرم دشمنان این انتظار از هیأت امنای مساجد وجود دارد که در کنار ایجاد بستر برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی روشنگری و آگاهی‌بخشی زمینه ارتباط هرچه بیشتر با مدارس محلات را فراهم سازند.
وی افزود: استان کردستان در طول تاریخ همواره به لحاظ دیانت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده تا جایی‌که چراغ مساجد آن همیشه روشن بوده و تهدیدات دشمنان اسلام که در صدد تخریب مساجد هستند بی‌اثر خواهد بود.
وی در ادامه با بیان اینکه هزاران انسان روحانی و دین‌دار به خاطر دفاع از دین و حریم الهی خون پاکشان را فدا کردند،  وی اضافه کرد: استان کردستان شهدای روحانیون زیادی را تقدیم انقلاب کرده که بعد از ادای نماز در محراب به حکم دشمنان ناپاک به درجه رفیع شهادت رسیدند و خونشان بر زمین ریخته شده است.
مسئول مرکز بزرگ‌اسلامی سنندج به دیدگاه قرآن در مورد پایگاه دینی و اجتماعی مسجد گریزی زد و افزود: خادمین مساجد شامل نگاه رحمت الهی قرار گرفته چون این افتخار بزرگی است که نصیب هر انسانی نمی‌شود.
ماموستا بهمنی اظهار کرد: خداوند تا زمانی که کسی را دوست نداشته باشد و با نگاه رحمت به آن نگاه نخواهد کرد و به خانه خود دعوتش نمی‌کند.
وی با بیان اینکه کسانی که باعث عمران و آبادانی مادی و معنوی مسجد می‌شوند ایمان باطنی به خدا دارند، گفت: از ویژگی‌هایی انسان‌هایی که مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرند پرداخت زکات، ادای نماز و خدمت به مردم است.
به گفته مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج، هدف این گونه افراد فقط خداوند است و چون برای خدا گام بر می‌دارند از هیچ کسی ترسی ندارند.
ماموستا بهمنی با بیان اینکه خدمت در مسجد وظیفه پیامبران خدا بوده است، گفت: امروز این توفیقی برای خادمین مساجد است که در خدمت خانه خدا هستند و این نشانه ایمان و اعتقاد است.
وی به تاثیر مساجد هم گریزی زد و گفت: تنها چیزی که باعث شد هویت مسلمان با وجود تمام هجمه‌های دشمنان حفظ بماند پایگاه مساجد بوده است.

آخرین کتاب ها