کمرنگ‌ شدن فرهنگ قرآن خوانی زنگ خطری جدی برای جوامع اسلامی است
1398/6/9
امام جمعه موقت سروآباد:
کمرنگ‌ شدن فرهنگ قرآن خوانی زنگ خطری جدی برای جوامع اسلامی است
امام جمعه موقت سروآباد با بیان اینکه فرهنگ قرآن خوانی و عمل به دستورات آن در جامعه کمرنگ شده است، گفت: این زنگ خطری جدی برای جوامع اسلامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عبدالرحمان رحمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سروآباد، اظهار کرد: به همت برخی از دستگاه‌ها شاهد برگزاری جشن عاطفه‌ها در کشور و استان هستیم که امیدواریم مردم نوع‌دوست و خیر سروآباد نیز کما فی سابق با مشارکت در این جشن زمینه را برای رفع بخشی از مشکلات این حوزه فراهم سازند.
وی تصریح کرد: کمک به جشن عاطفه‌ها کمک به ارتقای علم و دانش است جامعه‌ای که به لحاظ سواد و علم ارتقا پیدا کند کمتر در معرض آسیب‌ها قرار می‌گیرد.
 امام جمعه موقت سروآباد در ادامه هفته امر به معروف و نهی از منکر را هم تبریک گفت و عنوان کرد: آنچه که باعث وحدت و انسجام اسلامی می‌شود امر به معروف و نهی از منکر است لذا انجام این فریضه الهی وظیفه همه افراد جامعه است.
وی افزود: در قرآن کریم ویژگی‌های یک جامعه اسلامی و عدالت‌محور بیان شده لذا عمل کردن به دستورات آن باعث ایجاد جامعه ای سراسر از امنیت و آرامش و فارغ از هر گونه معضلات دینی و اجتماعی می شود.
امام جمعه موقت سروآباد با بیان اینکه مسلمانان باید از همان دوران کودکی فرزندان خود را به قرآن خواندن علاقمند کنند، گفت: این کار موجب می‌شود در سنین جوانی گرفتار آسیب‌های اجتماعی نشوند.
به گفته وی، در محضر قرآن بودن موجب می‌شود انسان‌هایی در جامعه تربیت شوند که صالح و مومن باشند و سلامت اجتماعی در چنین شرایطی تضمین می‌شود.
 امام جمعه موقت سروآباد با بیان اینکه امروزه در همه خانه ها کتاب قرآن کریم در طاقچه ها و قفسه کتابخانه ها گذاشته شده و افراد آن خانواده اصلا به آن نگاهی نمی کنند، عنوان کرد: اگر هم در خانواده‌های قرآن تلاوت می‌شود به ماه مبارک رمضان خلاصه شده که این موضوع با دستورات دین اسلام که جاری کردن قرآن در تمام لحظات زندگی انسان و تلاوت آن در تمامی ایام است همخوانی ندارد.
ماموستا رحمانی گفت: افزایش معضلات اجتماعی و گرایش به راه های خلاف در جامعه بیشتر به این دلیل است که فرهنگ قرآن خوانی و عمل به دستورات آن در جامعه کمرنگ شده و این زنگ خطری جدی برای جوامع اسلامی است.
وی تاکید کرد: یکی از نقشه های شوم دشمنان کمرنگ کردن نقش قرآن کریم در جوامع اسلامی است و آنها تلاش دارند قرآن را از زندگی مسلمانان حذف کنند تا به نقشه های شیطانی خود دست پیدا یابند لذا مسلمانان باید هوشیار باشند و فرهنگ قرآن را در زندگی خود تقویت کنند.

آخرین کتاب ها