توسعه متوازن در کل کشور مورد تاکید نظام اسلامی است
1398/6/10
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره
توسعه متوازن در کل کشور مورد تاکید نظام اسلامی است
امام جمعه موقت شهرستان دیواندره گفت: توسعه متوازن در کل کشور مورد تاکید نظام اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستاسید امجد قضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره ضمن گرامیداشت یاد و خاطر دو شهید دلسوز انقلاب شهید رجایی و شهید باهنر، اظهار کرد: هفته دولت را به همه دولتمردان در کشور تبریک و امیدواریم روز به روز شاهد خدمات‌رسانی هرچه بیشتر آنان به مردم باشیم.

وی تصریح کرد: همزمان با هفته دولت با حضور احاد مردم و مسوولان از پروژه‌های متعدد عمرانی و آبادنی در این شهرستان بهره‌برداری شد که این روند نشان از توجه نظام به امر توسعه متوازن در نقاط مختلف کشور دارد.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس، گفت: جشن عاطف‌ ها و روز تعاون و آغاز سال 1441هجری قمری را به احاد ملت ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

وی بر ضرورت تلاش در راستای جذب سرمایه‌گذار با هدف ایجاد بسترهای توسعه و آبادانی هرچه بیشتر در شهرستان دیواندره تاکید کرد و اذعان داشت: توسعه و آبادانی بدون مشارکت دو بخش دولتی و خصوصی عملا ممکن نمی‌شود از این رو بسترهای جذب سرمایه‌گذار در مناطق کمتر توسعه یافته باید فراهم شود.

وی در ادامه به موضوع تقوای الهی و اهمیت توجه به این مهم گریزی زد و عنوان کرد: تقوا کرامت انسان را در حضور پروردگار حفظ و سرچشمه بهره گرفتن از طاعت و عبادت و هر نوع کار نیک تقوا است.

وی به توطئه‌های مختلف دشمنان اسلام و انقلاب در طول تاریخ علیه مسلمانان اشاره کرد و گفت: با وجود تمام هجمه هایی که از سوی استکبار جهانی اعم از جنگ تحمیلی، تهاجم فرهنگی، تحریم های ظالمانه و ... که  از ابتدای انقلاب تا به حال علیه ملت و نظام مقدس اسلامی ایران صورت گرفته پله‌های رشد و ترقی در این سرزمین با سرعت زیادی طی شده است.

وی با بیان اینکه خدمات‌ زیادی بعد از پیروزی انقلاب اعم از توسعه علم و دانش، ثبت اختراعات و اکتشافات ایجاد زیرساخت در حوزه راه، برق‌رسانی، گازرسانی و بهداشت و غیره در کشور صورت گرفته که قابل توجه است، گفت: ارائه این خدمات در سایه امنیت پایدار و مردمی در این کشور شکل گرفته و باید با سرعت هرچه تمام ادامه داشته باشد.

وی بر ضرورت به جا آوردن شکر نعمت از سوی انسان‌ها تاکید کرد و گفت: براساس آنچه در آیات متعدد قرآن پیروز آمده «شکر نعمت نعمت را افزایش و کفر نعمت ،  نعمت را از دست انسان خارج می‌کند».

وی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته با بیان اینکه خدا برای جلوگیری از مرتکب گناه شدن انسان‌ها قوانین و حدودهای را قرار داده که تعدی از آن قوانین ظلم و ستم بزرگی است، عنوان کرد: خدا در سوره بقره می‌فرماید : «کسانی که از حدود خدا قرار داده تعدی بکنند ظلم کرده‌‌اند.»

 وی افزود: خدا در سوره نازعات خطاب به انسان‌ها در این باره می‌فرماید : افرادی که از هوای نفس اطاعت  و دچار طغیان می‌شوند و فضیلت دنیا را بر قیامت قرار می‌دهند به عذاب جهنم گرفتار خواهد شد.

وی از هوی پرستی به عنوان  سرچشمه تمام گناهان از بدو خلقت انسان تا به حال نام برد و عنوان کرد: هیچ بتی نزد خدا بزرگتر از هوای نفس نیست که هوای نفس پیامبر (ص) آن را به بت معرفی کرده است.

وی تصریح کرد: اگر انسان از هوی نفس اطاعت کند دچار گناه و خسران و بدبختی دنیا و قیامت می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از راههای که انسان به وسیله آن وارد بهشت می‌شود ترس از خدا و تسلط داشتن بر هوی نفس است،  عنوان کرد: خدا در قرآن در این زمینه می‌فرماید «اگر کسی در محضر پروردگار ترس وجودش را فرا بگیرد و نفس خود را از هوی و هوس کنترل کند جایگاهش بهشت است».

 وی با بیان اینکه روزی حلال موجب سعادت انسان در دنیا و اخرت می‌شود، گفت: مال حرام که با گران فروشی، تقلب و احتکار خیانت و دزدی و کلاه برداری و سایر گناهان به زندگی انسان وارد شود موجبات نابودی او را فراهم می‌سازد.

وی به فرازی از بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص گریزی زد و گفت: معظم له می‌فرمایند «آسیب ها بنیاد خانواده و افراد و جامعه را از هم جدا می‌کند اگر به موقع از آن جلوگیری نشود خسارت‌های بسیاری دارد و بنای جامعه را از بین می برد.»

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از لذت های زندگی روح تعاون و همکاری انسان ها با هم است، گفت: این مهم در ترقی و پیشرفت جامعه و رسیدن به کمال مطلوب نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: قرآن که صاحب زیباترین و بهترین معنا است مردم را به تعاون دعوت می‌کند.

وی در ادامه به اقدامات کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک به نیازمندان از آغاز تشکیل تا به امروز اشاره کرد و افزود: آثار و برکات خدمات کمیته امداد امام (ره) در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک به نیازمندان کاملا مشخص است و ملت مسلمان ایران در همه جا با انفاق و صدقات و بخشش های خود با این نهاد انقلابی همکاری داشته‌اند.

 وی عنوان کرد: امیدواریم شاهد مشارکت هرچه بیشتر مردم خیر این شهرستان در کمک به جشن عاطفه‌ها به عنوان یکی از برنامه‌های ارزشمند کمیته امداد در راستای ایجاد بسترهای لازم در زمینه رفع مشکلات دانش‌آموزان نیازمند است باشیم.

انتهای پیام/

 


آخرین کتاب ها