رعایت امر به معروف و نهی ازمنکر زمینه‌ساز برچیدن ریشه فساد است
1398/6/14
همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر شهرستان سقز
رعایت امر به معروف و نهی ازمنکر زمینه‌ساز برچیدن ریشه فساد است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: رعایت امر به معروف و نهی ازمنکر، فساد را نابود و زمینه جامعه سالم را فراهم می‌کند.
به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر شهرستان سقز که در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد اظهار داشت: تذکر لسانی وظیفه همگانی، نشات گرفته از امر به معروف و نهی از منکر است و برای جلوگیری از هر نوع فساد باید اراده جدی داشته باشیم.

وی با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین و با اشاره به اینکه اساس و هدف قیام عاشورا ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بود، اضافه کرد: امام حسین(ع) خادم وحی بود و سرور و سالار شهیدان با شهادت، خادم وحی بودن را حفظ کرد.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه، امر به معروف و نهی ازمنکر یکی از بهترین راه‌های مقابله با این آسیب‌ها است، تصریح کرد: بی‌تفاوتی به منکرات موجب گسترش آن در جامعه خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: گسترش معروفات باعث رستگاری امت اسلامی و مردم خواهد شد و بر همین اساس باید همواره در جهت فرمان الهی حرکت کنیم.

وی با اشاره به نهضت انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد: پیامبر عظیم‌الشان اسلامی، نهضت اسلامی را رهبری کرد و حضرت امام با الگوگیری از ایشان این نهضت را ادامه دادند و به جهان صادر کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: حضرت امام حسین، روش اصلاح امت اسلامی را امر به معروف و نهی از منکر می‌دانستند و از همین رو نهضت خود را ادامه دادند.

وی با عنوان اینکه امر به معروف و نهی از منکر، واجب عینی است تاکید کرد: همه آحاد مردم باید نسبت به وجود منکرات در جامعه تذکر دهند و معروفات را گسترش دهند.

در ادامه از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر و جمعی از فعالان برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان و 611 شهید شهرستان سقز تجلیل شد.

انتهای پیام/2330/74


آخرین کتاب ها