اقتدار ملت ایران در جنگ تحمیلی جرأت تجاوزگری را از دشمنان گرفته است
1398/6/31
امام جمعه موقت بانه
اقتدار ملت ایران در جنگ تحمیلی جرأت تجاوزگری را از دشمنان گرفته است
امام جمعه موقت بانه گفت: اقتدار ملت ایران در جنگ تحمیلی جرأت تجاوزگری را از دشمنان گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان:      ماموستا جمال کریمی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه، اظهار کرد: یکم شهریور ۵۹ رژیم بعث عراق به ایران اسلامی حمله و خسارات جانی و مالی زیادی برای این ملت برجای گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: ولی استقامت و پشتکار مردم در این انقلاب نوپا بسیار چشمگیر بود و با همین مقاوت و ایثارگری توانستند دسیسه‌های را که استعمار چیده بود و همه استعمارگران  از رژیم عراق حمایت می کردند را نقش برآب کنند.

امام جمعه موقت بانه اضافه کرد: اقتدار ملت ایران در عرصه دفاع از انقلاب و ارزش‌ها موجب شد هیچ دشمنی جرأت تجاوزگری به خاک ایران ما را به خود ندهد.

وی گریزی به فرمایشات امام خمینی در مورد جنگ تحمیلی زد و عنوان کرد: در جنگ به این نتیجه رسیدیم که به دشمن اعتماد نکنیم و به خودمان اطمینان داشته باشیم.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری هم می‌فرمایند «دفاع مقدس از بزرگترین افتخارات ایران است».

 وی خاطرنشان کرد: اکنون استعمارگران به لحاظ نظامی توان حمله نظامی به ما را ندارند ولی از راه‌های دیگری وارد عمل شده‌اند ولی هیچگاه موفق نشده‌اند.

وی به تحریم‌های کشور آمریکا علیه ایران از آغاز پیروی انقلاب تاکنون گریزی زد و گفت:‌ امروز مدعیان حقوق بشر در حالی دم از دفاع از مردم را می‌زنند که شدید‌ترین تحریم‌ها را علیه ما اعمال می‌کنند.

 وی گفت: آنهایی که خود مدعی حقوق بشر هستند در حق مردم ایران ظلم می‌کنند ولی خوشبختانه ملت و ایران باهوشیار تمام آگاه تر از آن هستند که زیر بار این ظلم بروند.

وی در ادامه گریزی به بازگشایی مدارس زد و عنوان کرد: روز دوشنبه همزمان با اول مهر مدارس باز می‌شوند.

وی از معلمین به عنوان دلسوزان جامعه نام برد و خاطرنشان کرد: من به نوبه خود از تمام معلمین و اساتید دانشگاه که دلسوزانه در خدمت دانش آموزان هستند و در مسیر تعلیم و تربیت آنها لاش می‌کنند.

وی افزود: معلم ها علاوه بر تدریس وظیفه دارند آنچه را که از خطرات اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی است به بچه ها گوشزد کنند چون دشمن در صدد تخریب است و در این مسیر بیشترین هجمه را به سمت جوانان گرفته است.

امام جمعه موقت بانه عنوان کرد: مشکل کمبود معلم تا حد زیادی حل شده است و امیدواریم شاهد ارتقای هرچه بیشتر سطح خدمات‌رسانی آموزشی در این شهرستان مرزی باشیم.

ماموستا کریمی در ادامه به برخی رفتارهای مخل امنیت اجتماعی توسط عده‌ای جوان ناآگاه در این شهرستان گریزی زد و گفت: متاسفانه جوانان کم تجربه شبانه دیرهنگام با مانور دادن در میادین شهر موجب ایجاد ناامنی در سطح شهر می‌شدند که با تلاش ماموران انتظامی شهرستان این وضعیت کنترل شد.

وی با اشاره به اینکه مدارس مکانی برای تعلیم و تربیت دانش آموزان است، خانواده ها نباید با نگاه راحت شدن چند ساعته از دست فرزندانشان مدارس را ببینند، گفت:‌ امروز متاسفانه بسیاری از والدین در فضای مجازی غرق شده و کمتر به فرزندانشان توجه می‌کنند.

امام جمعه موقت بانه گفت: فضای مجازی ظرفیت دارای نقاط مثبت و منفی است که در صورت نداشتن سواد رسانه‌ای کافی برای فرد آسیب‌های مختلفی را به دنبال دارد.

ماموستا کریمی در ادامه با اشاره به اینکه  پیامبر صلی‌الله می‌فرمایند فرزندان خود را بر سه اصل دوست داشتن پیامبر دوست داشتن خانواده و اهل بیت پیامبر و تلاوت قران تربیت کنید، گفت: برخی از ماها تلاوت قرآن را به ماه رمضان خلاصه می‌کنیم این در حالی است که براساس دستور اسلام قرآن باید در تمام زندگی ما جاری باشد.

وی با اشاره به اینکه امروز بیش از بیست میلیون نفر زیر بیست سال در فضای مجازی فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ در کشور ۳۰۰ هزار نفر در فضای مجازی هستند این آمار امروز به هفتاد میلیون نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: ایران ۸۲ میلیون جمعیت دارد اما 10 درصد  بیشتر از میانگین جهانی در فضای مجازی هستند.

وی با بیان اینکه این وقت صرف کردن در فضا باعث ضربه زدن و فساد اخلاقی و طلاق شده است، اذعان داشت: قدم اول را باید از خود شروع کنیم و به سایر افراد جامعه انتقال دهیم.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها