فرهنگ برخورد مناسب در زمان دیدن آمبولانس فوریت‌های پزشکی در جامعه نهادینه شود
1398/6/31
امام جمعه شهر مریوان:
فرهنگ برخورد مناسب در زمان دیدن آمبولانس فوریت‌های پزشکی در جامعه نهادینه شود
امام جمعه شهر مریوان با تاکید براینکه فرهنگ برخورد مناسب در زمان دیدن آمبولانس فوریت‌های پزشکی در جامعه نهادینه شود، گفت: این انتظار از مردم به ویژه رانندگان وجود دارد که وقتی آمبولانس در حال انتقال مصدوم و بیماری است راه را برای عبور آمبولانس بازکنند و سد معبر ننمائیند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا ملا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان اظهار کرد: طی روزهای آینده مدارس و آموزشگاه‌ها و مدارس دینی  کار و تعلیم و تربیت را آغاز می‌کنند.

وی با بیان اینکه جامعه ما به علم‌آموزی نیاز دارد، گفت: علم‌آموزی مسیر توسعه و رونق تمام حوزه‌ها را در هر جامعه‌ای را فراهم می‌سازد.

امام جمعه شهر مریوان اضافه کرد: امام علی(رض) فرموده‌اند:«کسی که یک حرف به من بیاموزد مرا غلام و برده خویش نموده است.»

ماموستا شیرزادی خاطرنشان کرد: باید به مدارس همچون خانه خود نگاه کنیم، زیرا بیت‌المال برای ما فایده‌های زیادی دارد.

 وی در ادامه با اشاره به اهمیت خدمات درمانی و پزشکی در هر جامعه‌ای گفت: این انتظار از مردم به ویژه رانندگان وجود دارد که وقتی آمبولانس در حال انتقال مصدوم و بیماری است راه را برای عبور آمبولانس بازکنند و سد معبر ننمائیند.

وی با بیان اینکه متأسفانه می بینیم که برخی حتی با ماشین آمبولانس لج و لجبازی کرده که حماقت محض است، اضافه کرد: امدادگران فوریت‌های پزشکی در عرصه خدمت به جامعه بسیار تلاش می‌کنند که تلاش‌های آنان قابل تقدیر است.

 به گفته امام جمعه شهر مریوان، امدادگران فوریت‌های پزشکی، پزشکان بدون مرز هسند و بدون توجه به نام و نشان مصدوم به وظیفه خود عمل می‌کنند.

 وی اظهار کرد: مردم باید به محض دیدن هر نوع حادثه‌ای بجای عکس گرفتن فوراً با اورژانس و فوریت‌های پزشکی تماس بگیرند.

امام جمعه شهر مریوان در ادامه عنوان کرد: همه ما از بزرگ و کوچک، خوب و بد، دارای قدرت و بدون قدرت در طول زندگی بارها با هزاران تابلو شاید و نشاید، باید و نباید، حلال و حرام، معروف و مکروه برخورد می کنیم . ما باید با علم و آگاهی با مسائل و رخدادها برخورد نمائیم بخصوص در این زمانه که اجتماعی پرجمعیت و جنجالی داریم.

وی به تعزیه و عزاداری از دیدگاه دین اسلام گریزی زد و تصریح کرد: تعزیه و عزاداری یعنی دستور دادن به صبر و به صاحبان عزا دلداری و آنها را به صبر دعوت نمود که مرگ تنها برای او نبوده و همه ما این راه را می رویم.

ماوستا شیرزادی در پایان با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی در 31 شهریور 59 اظهار کرد: دشمن از طریق زمین، دریا و هوا به ما حمله کردند و ما باید به آنان ایام فکر کرده و برای کسانی که جان خود را بخاطر حفظ امنیت و آرامش ما فدا کردند احترام بگذاریم.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها