ناگفته‌های دفاع مقدس در جامعه تبیین شود
1398/6/31
امام جمعه سقز
ناگفته‌های دفاع مقدس در جامعه تبیین شود
امام جمعه سقز گفت: ناگفته‌های هشت سال جنگ تحمیلی به عنوان یکی از افتخارات مهم ملت ایران در جامعه به ویژه در بین نسل جوان تبیین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،  ماموستا ملا محمود ابن الخیاط در خطبه‌های امروز جمعه سقز با تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ملت ایران اسلامی در 8 سال دفاع مقدس در برابر تمام دشمنان ایران اسلامی ایستادند و نگذاشتند وجبی از خاک پاک ایران به دست دشمنان بیافتد.

امام جمعه موقت سقز ادامه داد: در 8 سال دفاع مردم ایران، همه اعم از ارتش، سپاه و نیروهای مردمی به جان و دل در جبهه‌ها حاضر شدند و پوزه دشمنان را به خاک کشیدند.

وی افزود: در هفته دفاع مقدس که یادآور حماسه مردم در برابر دین دشمنان است، باید در برنامه‌های این هفته شرکت کرده تا بیش از پیش حماسه مردم نشان داده شود.

ماموستا ابن‌الخیاط گفت: در دفاع ملت ایران اسلامی، این مردم در برابر ارتش بعث عراق که از سوی استکبار جهانی تا دندان مسلح شده بود ایستادند و سرانجام پیروز میدان شدند.

امام جمعه موقت سقز در ادامه با اشاره به نزدیک شده به بازگشایی مدارس، از مردم خواست دانش‌آموزان بی‌بضاعت را کمک کنند تا آنان نیز بتوانند برای خود کتاب، دفتر و سایر ملزومات آموزشی را تهیه کنند.

ماموستا ابن‌الخیاط گفت: باید مردم مومن و خدا جوی همواره در تمام زمینه‌ها همنوعان خود را که احتیاج به کمک دارند را یاری نمایند.

امام جمعه موقت سقز سپس با تبریک روز فوریت‌های پزشکی و خسته نباشید به پرسنل فوریت‌ها از مردم خواست برای بیماری‌هایی با آنان تماس بگیرند که نیاز فوری دارند تا آنان بتوانند در هنگام نیاز به خدمات خود ادامه دهند.

ماموستا ابن الخیاط اظهار داشت: متاسفانه کسانی هستند که برای فوریت‌های پزشکی به صورت تلفنی مزاحمت ایجاد می‌کنند که این کار می‌تواند جان کسانی که واقعا نیازمند خدمات فوریتی هستند با خطر مواجه شود.

وی سپس به فلسفه نماز از نگاه دین اسلام اشاره کرد و گفت: بیشتر امامان ما در هنگام نماز به شهادت رسیدند و این نشان از اهمیت نماز دارد که وقتی آنان به نماز می‌ایستادند آنان چنان غرق راز و نیاز با خدای خود می‌شدند که از اطراف خود خبر نداشتند.

امام جمعه موقت سقز از عموم مردم مسلمان خواست نماز را به وقت به جای آورند تا نزد خداوند سربلند باشند.

انتهای پیام/

 


آخرین کتاب ها