اشتغال به تحصیل ۸۰ هزار دانش‌آموز در ناحیه 2 سنندج/ تخصیص ۲۵ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات مدارس
1398/6/31
پیش از خطبه ها(رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج)
اشتغال به تحصیل ۸۰ هزار دانش‌آموز در ناحیه 2 سنندج/ تخصیص ۲۵ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات مدارس
رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج با بیان اینکه مهر امسال ۸۰ هزار دانش‌آموز در ۵۰۰ مدرسه با ۶ هزار معلم در شهرستان سنندج سال تحصیلی را آغاز خواهند کرد، افزود: امسال ۲۵ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات مدارس این شهرستان تخصیص شد که به تدریج توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،  محمدسعید کنعانی در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج در مسجد جامع این شهر با بیان اینکه مهر امسال ۸۰ هزار دانش‌آموز در ۵۰۰ مدرسه با ۶ هزار معلم در شهرستان سنندج سال تحصیلی را آغاز خواهند کرد، افزود: امسال ۲۵ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات مدارس این شهرستان تخصیص شد که به تدریج توزیع می‌شود.

به گفته وی، ۵ میلیارد ریال از این اعتبارات از محل اعتبارات خود آموزش و پرورش است.

وی بخاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از 4 میلیارد تومان برای توسعه و بهسازی مدارس و اماکن آموزشی سنندج هزینه شد و اکنون هم 10 مدرسه جدید هم در دست ساخت است که تا پایان آبان ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: خدمت‌رسانی به جامعه دانش‌آموزی در بهترین سطح اولویت مهم آمورزش و پرورش در این شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها در این حوزه از جمله خیرین مدرسه‌ساز از مباحثی است که مورد توجه قرار گرفته است.

کنعانی افزود: اینکه بتوانیم در حد انتظار به تمام جامعه هدف خدمات ارائه کنیم در شرایطی که تمام والدین دوست دارند فرزندانشان را در بهترین مدارس و زیرنظر بهترین معلمین و در نزدیک‌ترین نقطه به محل سکونت خود ببینند، ممکن نیست.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲ شهرستان سنندج از رفع مشکل کمبود معلم در مدارس سطح شهرستان خبر داد و گفت: خط قرمز تعیین شده برای ما این است که در هیچ کدام از مدارس کمبود معلم نداشته باشیم.

کنعانی افزود:‌ جشن شکوفه‌ها برای پایه اول در سطح شهرستان به صورت نمادین برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود:‌ از پلیس راهور تقاضا داریم که ترافیک را به حداقل برساند تا بتوانیم کمترین مشکل را به ویژه در روزهای نخست بازگشایی مدارس داشته باشیم.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه 2 سنندج اضافه کرد: با وجود بسیاری از کمبودها شرکت‌های آب و برق بیشترین همکاری با آموزش و پرورش داشته‌اند اما آب و برق چند مدرسه در حال حاضر قطع است که امیدواریم قبل از بازگشایی مدارس وصل شود.

وی به نقش مدارس در توسعه و پیشرفت هرجامعه‌ای گریزی زد و گفت: تا مدارس ما توسعه یافته داشته باشیم جامعه با فرهنگ تر داشتیم دانش آموزان امروز مسوولان آینده این استان هستند.

کنعانی اضافه کرد:  آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند کار کند در بحث فکری و مالی نیاز به حمایت تمام بخش‌ها از دولتی و خصوصی دارد.

وی گفت:زیرساخت‌های آموزشی سنندج وجود دارد، گفت: رفع این کمبودها نیاز به همکاری و مشارکت همه مردم و خیرین دارد.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها