دوران دفاع مقدس برای ما یک دانشگاه تربیتی و آموزشی نظامی بود
1398/6/31
نماینده ولی فقیه درکردستان
دوران دفاع مقدس برای ما یک دانشگاه تربیتی و آموزشی نظامی بود
نماینده ولی فقیه گفت: دوران دفاع مقدس و جنگ برای ما یک دانشگاه تربیتی و آموزشی نظامی بود که تمام آموزش‌های الزامی در عرصه آن آموزش داده شد تا بتوان نیروهایی در تراز جمهوری اسلامی که تابعیت از اسلام و مرجع تقلید و احکام قرآن داشته باشند، تربیت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز در دیدار با اعضای ستاد استانی گرامیداشت برنامه های هفته دفاع مقدس با حضور فرماندهان نظامی استان ضمن  تسلیت ایام محرم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران ، اظهارداشت دفاع مقدس دارای برکات و آثاری ماندگار برای نظام، مسلمانان و مستضعفین جهان بود.
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان اظهارداشت : دردوران هفته دفاع مقدس اتفاقات عجیبی افتاد که امروز ثمره آن را خواهیم دید و چون ما آغاز گر جنگ نبودیم و دشمن با تحریک غرب و استکبار اقداماتی انجام داد که خود به غلط کردن افتاد.
وی گفت: ایران درنهایت تنگ دستی وعدم هرگونه ابزارو تسلیحات نظامی در برابر دشمن که تا دندان مسلح بود قرارگرفت که خداوند صحنه هایی ایجاد کرد و قدرت خود با پیروزی جمهوری اسلامی ایران به رخ کفار ودشمنان خدا کشید.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه نیروهای مسلح ما هم‌اکنون هر کدام گوشه‌ای از این اقتدار و انسجام را عهده‌دار هستند، اذعان کرد: جنگ برای ما یک دانشگاه آموزشی و تربیتی نظامی بود که تمام آموزش‌های الزامی در عرصه آن آموزش داده شد تا بتوان نیروهایی در تراز جمهوری اسلامی که تابعیت از اسلام و مرجع تقلید و احکام قرآن داشته باشند، تربیت کرد.
وی گفت انسانهایی که مقید به مسائل شرعی و دستور رهبری بودند در جنگ تربیت شدند و این دفاع مقدس برای ما نیرو تربیت کرد و ما را به فکر تربیت کردن نیرو انداخت. 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با ذکر اینکه پیروزی حق بر باطل و تحولات بزرگ تاریخ همچون جریان طالوت و جالوت که به دست حضرت داوود اتفاق می‌افتد و زمینه ساز حکومت بزرگ، مقدر و عظیم حضرت سلیمان می‌شود قابل مشاهده است، گفت: همواره هر آن که جمعیت حق با امکانات کم بخاطر خدا در مقابل جمعیت بزرگ کفر با امکانات زیاد قرار می‌گیرند، همراه آنان ربانیون و شایستگان قرار می‌گیرند که از نظر دانش، توان، اعتقاد و باور الهی برخوردار بودند و همراه این‌ها جنگیدند و مقاومت کردند.
وی با تأکید بر اینکه جنگیدن در راه خدا همراه با سختی و گرفتاری و شهید دادن بوده است، تصریح کرد: هیچ کدام از این موارد باعث دلسردی نشده و نیت خدامدارانه آنان کار را پیش برد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با ذکر اینکه خداوند صابرین را دوست دارد و این‌ها جزو صابرین هستند که به آنان بشارت پیروزی داده شده، ادامه داد: پیروان حق از اینکه امکانات و تعدادشان کم است نمی‌ترسند چراکه خداوند هرگاه خواسته جمعیت اندک حق‌طلب را بر گروه کثیر کفار پیروز کرده است.
وی دیگر زمان شایان توجه در تاریخ را در خصوص تقابل حق و باطل را زمان پیامبر اسلام(ص) دانست و توضیح داد: برای اینکه حاکمیت اسلام گسترش یابد در جنگ بدر این موضوع نمود عینی یافت به گونه‌ای که حقانیت و اقتدار خداوند در این جنگ نشان داده شد و مسلمانان اقتدار خود را نشان دادند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تشابه قضیه جریان طالوت و جالوت با حاضرین در جنگ بدر را حضور 313 نفر در جبهه حق دانست و خاطرنشان کرد: خداوند پیروزی را نصیب مسلمانان کرد که علاوه بر اقتدار مسلمانان شکست جبهه کفر را به دنبال داشت و پس از آن جنگ اسلام جهان گسترش یافت.
وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی نیز باید چنین اتفاقی برای آن می‌افتاد، عنوان کرد: نیروهای مسلح در اوایل  انقلاب دچار گسست شده بود و در رأس آن فردی همچون بنی صدر قرار گرفت که نهایت ضعف را ایجاد کرد تا در مقابل نهایت کفر با نهایت امکانات شرق و غرب قرار گیرد تا بار دیگر جبهه حق علیه باطل پیروز غائله شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با گریز به اینکه در جنگ تحمیلی اتفاقاتی حادث شد که زمینه‌ساز خلق شرایط کنونی شد، افزود: نخستین اتفاقی که در جنگ افتاد، این بود که فرماندهی نیروهای مسلح و جنگ در اختیار یک شخصیت فاخر که برای خدا دین خدا را پیش می‌برد، قرار گرفت و در رأس حرکت،  شخصیت افضلی قرار گرفت و این مهم برای دنیا بایستی جا می‌افتاد که یک عالم دینی هدایت‌گر این انقلاب باشد.
وی با اشاره به اینکه بسیاری در ابتدا چندان باوری به این حرکت نداشتند، گفت: جنگ این موضوع را برای آنها و دنیا حل کرد که یک عالم دینی می‌تواند به خوبی جنگی به این عظمت را اداره کند و به پیروزی برساند و این امر زمینه را برای فرمانده بعدی کل قوا فراهم شد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه این اتفاق بایستی می‌افتاد تا شرایطی جهت برکناری اختلافات فراهم شود، ادامه داد: در جنگ انسجامی که بین ارتش، سپاه، مجموعه‌های نظامی و بسیج مردمی بازسازی و هرچه بیشتر قدرت یافتند انسجام و ارتباط و مأموریت‌های آنان با هم‌افزایی در جنگ شکل گرفت و دنبال شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه در جنگ صحنه‌های جانفشانی بسیاری خلق شد تا فرمایش امام زمین نماند، این اتفاقات را بسیار بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: در دنیا نوع عملکرد ما مطرح شد و نشان داده شد که ما به آن معنا که آنها جنگ را تعریف می‌کردند وجود نداشت و با حفظ ارزش‌ها در جنگ و دفاع حضور یافتیم.
وی با تأکید بر اینکه بسیاری از معلمان و دانش‌آموزان نیز در جنگ تربیت شدند، گفت: بسیاری از این افراد شهید شدند و آنان نیز که باقی مانند در راستای اعتلای نظام گام برداشتند و به برکت دفاع مقدس اقتدار کنونی استقرار یافت.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه ما در تمام بخش‌های اجتماعی، علمی، فرهنگی، پزشکی در جنگ توانستیم رشد کنیم و متکی به خود شدیم، افزود: جنگ منشأ تحول و پیشرفت بسیاری از مسائلی شد که ابتکاراتی را به تمامی عرصه‌ها وارد کند به خصوص در بحث موشکی و تجهیزات نظامی بیشتر نمود یافت.
وی با اشاره به حادثه رخ داده در عربستان و ربط دادن آن به ایران از سوی عربستان و دیگر قدرت‌های استکباری را نشان از ضعف عملکردی آنان در قبال ایران دانست و ادامه داد: عربستان هزینه‌های زیادی کرده بود و ادعا داشت که هیچ کس نمی‌تواند آن را هدف قرار دهد اما زمانی که اعتراف می‌کند هیچ کس قدرت زدن آن را نداشته جز ایران، نشان از ضعف آنان است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه اقتدار ایران از زمان جنگ آغاز و دنباله‌رو آن است، تصریح کرد: جنگ نعمت بود برای ما چراکه ما در جنگ ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را شکستیم و هر دو زمین گیر شدند و بعد از ابهت شکستن، خود شرق شوروی را شکست و نماد قدرت شرق و غرب در هم شکسته شد.
وی با اذعان به اینکه ابهت شکستن به فروپاشی قدرت دیگر جهانی کشیده شده است، اعلام کرد: دشمنان به خوبی می‌دانند که ایران اسلامی با قدرت ایستاده و به همین خاطر احساس خطر می‌کنند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در پایان با ذکر اینکه اتفاقات رخ داده زمینه‌ساز ظهور است، بیان کرد: در چند سال پیش باور اینکه کشوری همچون یمن یاریگر ظهور باشد باور کردنی نبود اما امروزه به جایی رسیده که قدرت وهابیت زمین خورده و شکست باطل در جبهه‌های مختلف را شاهد هستیم که از برکات دفاع مقدس و کسانی که در خط مقدم هستند از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هستند.

آخرین کتاب ها