ولایت فقیه بزرگترین نعمت امت اسلام است
1398/6/31
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری
ولایت فقیه بزرگترین نعمت امت اسلام است
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری از رهبری به عنوان بالاترین نعمت برای امت مسلمان ایران نام برد و گفت: امروز به برکت اسلام و قرآن ولایت فقیه و رهبر ما از چنان جایگاهی برخوردار است که سران سایر کشورها اطاعت از وی را بر خود واجب می‌دانند و از صمیم قلب دوستش دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،  آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در مراسم سان و رژه یگان‌های نمونه نیروهای مسلح مستقر در سنندج، اظهار کرد: باز 31 شهریور فرا رسید و یادی می‌کنیم از 8 سال دفاع مقدس، دفاع پیروز و 8 سال افتخار آفرینی که همواره این افتخارات برای ما در طول این 40 سال تکرار شده است.
وی تصریح کرد: خداوند متعال می‌فرماید اراده خدا بر این تعلق گرفته که زمانی هم مستضعفین بر این امت امامت کنند و آنها پیشران این حرکت باشند تا اداره این زمین به دست آنها تعلق بگیرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان کرد: برای تحقق پیروزی ما خداوند متعال از مسیر خودش این زمینه را فراهم می‌کند چرا که خداوند می‌فرماید ما قومی را برای نجات انسانیت می‌آوریم و آنها را بر دشمنانشان پیروز می‌گردانیم.
وی اضافه کرد: براساس آنچه خداوند در قرآن وعده داده است قومی را می‌آورد که آنها را دوست دارد و آنها نیز خداوند را دوست دارند، قومی که در برابر کفار و ظالمان محکم ایستاده و در راه خدا جهاد و از هیچ سخن و حرف و ملامتی باکی ندارند.
وی افزود: خداوند در یکی دیگر از آیات قرآن کریم می‌فرماید ما زمینه‌ها را فراهم می‌کنیم لازم نیست شما حمله‌ای داشته باشید اما اگر متجاوزی به شما حمله کرد شما تا آخرین نفس با آنها مبارزه کنید.
وی اضافه کرد: خداوند خطاب به امت‌های مسلمان می‌فرماید‌تا فتنه را ریشه کن نکردید نباید دست بردارید و این اتفاقی بود که در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس افتاد.
وی تصریح کرد: آنها توطئه براندازی نظام را داشتند، ولی وقتی نیروهای مسلح و مردم ایران در میدان مبارزه آمدند نه تنها صدام و صدامیان را پشیمان کردن بلکه به فرموده امام امت این جنگ تحمیلی و در این دفاع مقدس ابهت دو ابر قدرت را شکستیم.
وی افزود: ‌رو به سقوط رفتن دو ابرقدرت جهانی از زمان جنگ تحمیلی شروع شد، شوروی در همان زمان فرو ریخت و شاهد فروریختن ابرقدرت‌های غرب هستیم.
وی با بیان اینکه این شکست نابودی آنها و این ضعف و فروپاشی آنها عیان شده و به زودی اتفاق خواهد افتاد، گفت: کسانی که ادعای حکومت بر جهان را داشتند امروز حتی توان پاسخگویی و مقابله با برخوردهایی که با آنها صورت می‌گیرد، ندارند.
وی اضافه کرد: خداوند به ما دستور می‌دهد به سمت شیطان شلیک داشته باشیم و محکم در برابر دشمنان اسلام و دین قد علم کنیم.
وی خاطرنشان کرد:‌ همه تلاش و جهاد مومنین در راه خدا است، اما دشمنان در راه طاغوت می‌جنگند و برای به کرسی نشاندن افکار شیطانی تلاش از این رو پیروز این میدان براساس وعده الهی مومنان خواهند بود و شکست سخت در انتظار دوستان شیطان است.
حسینی‌شاهرودی افزود: خداوند خطاب به امت اسلام می‌فرماید اینها دوستان شیطان و به دنبال پیاده کردن افکار شیطان هستند، باید با آنها مبارزه کنید و مطمن باشید قدرت پوشالی آنها هیچ و فرو خواهد ریخت.
وی اظهار کرد:‌ وقتی جبهه مقاومت شکل گرفت مسلمانان دست به دست هم دادند از توانمندی برخوردار شدند که کسانی که خواب خاورمیانه را می‌دیدند الان از ترس جبهه مقاومت دور خود دیوار می‌کشند.
وی تصریح کرد: ملت ما در مبارزه با ظالمان و مستکبران هیچ وقت تکیه به این قدرت‌ها نداشته‌‌ایم، کسانی که به شیطان بزرگ تکیه کردند برای دنیا مشخص شد که چه برسرشان آمد و حیثیت و دنیایشان سوخت.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: خداوند از مسلمانان می‌خواهد قدرتمند باشند، آنچنان قوی و قدرتمند از نظر ایمانی و آموزشی که هیچ دشمنی توان مقابله با آن نداشته باشد.
وی از رهبری به عنوان بالاترین نعمت برای امت مسلمان ایران نام برد و گفت: امروز به برکت اسلام و قرآن ولایت فقیه و رهبر ما از چنان جایگاهی برخوردار است که سران سایر کشورها اطاعت از وی را بر خود واجب می‌دانند و از صمیم قلب دوستش دارند.
حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: رهبری که نه فقط رهبر ملت ایران و افتخار این ملت، بلکه بسیاری از سران کشورها او را به عنوان رهبر خطاب می‌کنند.
وی با بیان اینکه در کنار نعمت رهبر بصیر، قدرتمند، تاثیرگذار نعمت نیروهای مسلح آماده که دوستان به آن افتخار و دشمنان از آنها می‌ترسند از دیگر مولفه‌های قدرت ملت ایران است، گفت:‌ مردم با شعور و با بصیرت که در طول تاریخ انقلاب همواره در برابر سختی‌ها و هجمه‌های دشمنان ایستادند از دیگر مولفه‌ها و پشتوانه قوی برای کشور ایران است.
وی به توانایی ایران اسلامی به لحاظ تجهیزات نظامی هم اشاره کرد و گفت: عزت و عظمت امروز ایران و انقلاب برای همه مسلمانان است چون همواره این نیروهای مسلح از مستضعفین حمایت کرده و در برابر ظالمان محکم ایستاده‌اند.

آخرین کتاب ها