برخورد قاطع دستگاه قضا با مفسدین اقتصادی موجب امیدواری مردم شده است
1398/7/14
امام جمعه بانه:
برخورد قاطع دستگاه قضا با مفسدین اقتصادی موجب امیدواری مردم شده است
امام جمعه بانه با ابراز خرسندی از ورود قاطع دستگاه قضا به برخورد با مفسدین اقتصادی گفت: قوه قضاییه به ریاست آیت‌الله رئیسی قاطعانه وارد عمل شده و همین موضوع موجب امیدواری و دلگرمی مردم شده استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،  جمال کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامعه بانه ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تبریک این ایام به فعالین این عرصه اظهار کرد: امنیتی که درحال حاضر در مملکت ما حاکم است ثمره زحمات نیروهای نظامی و امنیتی است.
 وی خاطرنشان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب امروز نیروی انتظامی درخدمت مردم و پشت و پناه جامعه است و مردم هم از آنها راضی هستند.
امام جمعه بانه با بیان اینکه نیروهای انتظامی در زمینه‌های مختلف به حقیقت پشت و پناه است، اذعان داشت: امروز مردم نقش حیاتی نیروی انتظامی را در امنیت اجتماعی به خوبی درک کرده و قدردان تلاش‌های آنان هستند.
ماموستا کریمی به نقش مهم نیروهای مرزبانی نیز در تامین امنیت مرزها گریزی زد و گفت: وجود نیروهای مقتدر و جان بر کف ایران اسلامی و نقش آفرینی آنان در عرصه‌های مختلف موجب شده دشمنان جرأت تجاوز به خاک ما را به خود ندهند.
وی در ادامه به آسیب‌ها و دردهای اجتماعی در جامعه هم گریزی زد و گفت: یکی از مشکلات اساسی که امروز بسیاری از مناطق به ویژه شهرستان‌های مرزی را درگیر خود کرده آمار بالای افراد بیکار است.
امام جمعه بانه اضافه کرد: ما زیر لوای اسلام و رهبری بصیر و آگاه در کشوری بر پایه و اساس قوانین دینی زندگی می‌کنیم و قطعا مسئولی که از مسیر هدایت و قانون خارج شده از قانون خداوند هم  سرپیچی کرده است.
ماموستا کریمی اذعان داشت: پیامبر «ص» می‌فرمایند شخصی که دنبال کار حلال است درجه جهاد دارد  .
 وی با بیان اینکه تلاش در مسیر روزی حلال حکم  جهاد دارد، اضافه کرد: مسئولین متوجه لقمه حلال و حرام خود باشند و در مسیری که خارج از ارزش‌های اسلام و دستورات دین و ارزش‌های انقلاب است گام برندارند.
امام جمعه بانه خاطرنشان کرد: امام علی«ع» می فرماید اگر فقر از دری وارد شود از در دیگر ایمان خارج می‌شود متاسفانه در برخی نقاط در شرایطی قرار گرفته‌ایم که توجه و عنایت مسئولان را می طلبد تا در حل مشکلات مناطق ضعیف گام بردارند.
ماموستا کریمی با تاکید بر توجه اقشار متمکن جامعه به نیازمندان و ایجاد بسترهای لازم برای رفع مشکلات آنها، گفت: مسئولان باید در راستای رفع مشکلات مردم چاره اندیشی کنند و زمینه رونق اشتغال و تولید را فراهم سازند.
وی با ابراز خرسندی از ورود قاطع دستگاه قضا به برخورد با مفسدین اقتصادی گفت: دستگاه قضاییه  به ریاست آیت‌الله رئیسی قاطعانه وارد عمل شده و همین موضوع موجب امیدواری و دلگرمی مردم شده است.
وی اضافه کرد: رئیس دستگاه قضا اعلام فرموده‌اند«خواست مردم از ما این است که مفسدین  اقتصادی را به آنها معرفی کنیم تا آنها را بشناسند و بدانند چه کسانی به مردم قانون رهبر و خداوند خیانت کرده و سازمان بازرسی هم در این راستا به صورت جدی پیگیر ضعف ادارات و مسئولین است.
امام جمعه بانه با انتقاد از عدم شفاف‌سازی ناشی از چشم پوشی در ادارات گفت: شفاف‌سازی در بدنه دستگاه‌های اداری موجب جلوگیری از برخی مشکلات و آسیب‌ها می‌شود.
 ماموستا کریمی اذعان کرد: اگر خون به همه اعضای بدن یا حتی به جزء کوچکی از آن نرسد از بین می‌رود بیت المال حکم خون  را دارد کسانی که دزدی می‌کنند از تمام مردم دزدی کرده‌اند.
وی اظهار کرد: رهبر معظم  انقلاب می‌فرماید نباید به بدکردار رحم کرد و دست مفسد باید قطع شود نهاد قضایی در این زمینه براساس دستور قرآن حرکت می کند  که واقعا جای تقدیر دارد.
وی با بیان اینکه افرادی که از جایگاه و مسئولیت خود سوء استفاده و به دلیل ضعف ایمان اقدام به برخی تخلفات می‌کنند ربطی به نظام ندارند، اذعان داشت:  پیامبر می فرمایند  هر کسی در حق مسلمانان خیانت کند از ما نیست.
وی اظهار کرد: این افراد ربطی به مسئولین دلسوز واقعی نظام ندارند، اما باید دست  مفسدها را قطع و اجازه نداد در ادارات نفوذ پیدا کنند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها