امنیت ایران اسلامی مثال‌زدنی است
1398/7/14
امام جمعه موقت کامیاران:
امنیت ایران اسلامی مثال‌زدنی است
امام جمعه موقت کامیاران با بیان اینکه امنیت و آرامش امروز درکشور ایران مثال زدنی است، گفت: درکمترین نقطه از جهان می‌توان شاهد چنین امنیت پایدار و مردمی باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،  ماموستا ثابت خضری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران اظهار کرد: از 13 مهرماه به عنوان هفته نیروی انتظامی نام‌گذاری شده که این ایام را به فعالین این عرصه تبریک می‌گویم.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در سطح کشور در راستای تامین امنیت و حفظ جان و مال مردم به صورت شبانه روزی در تلاش هستند، گفت: تمام تلاش‌های این عزیزان با هدف تحقق امنیت و ارتقای حس امنیت در جامعه انجام می‌شود که همه باید قدردان تلاش‌های آنان باشیم.
 وی با بیان اینکه امنیت و آرامش امروز درکشور ایران مثال زدنی است، گفت: درکمترین نقطه از جهان می‌توان شاهد چنین امنیت پایدار و مردمی باشیم.
وی از امنیت به عنوان بزرگترین سرمایه در هر جامعه نام برد و گفت: جایگاه و اهمیت امنیت تا بدان جا است که  در قرآن کریم بارها به آن اشاره شده است و باید کسانی باشند که در مسیر تامین این امنیت تلاش و نقش آفرینی کنند.
 وی در بخش دیگری از خطبه‌های این جمعه با اشاره به جایگاه فرزند از دیدگاه اسلام و قرآن گفت:‌ خدای متعال سه نوع فرزند را به انسان معرفی می‌کند و می فرماید یکی از زیبایی‌های زندگی ، فرزند است، هر فرزندی که به انسان‌ها داده‌ایم هدیه الهی است و باید مانند مردمک چشم ازآنها نگهداری کنید.
وی با بیان اینکه باید حق و حقوق فرزندان را رعایت کنیم ، گفت: خدای متعال می فرماید مال و فرزند زینت دنیایی هستند بخصوص دارایی که حلال و فرزندی که صالح باشد.
وی اظهار کرد: مال و ثروت و عطای فرزند تنها به واسطه اراده و مشیت خداوند ممکن می‌شود و هیچ کسی دیگر این قدرت را ندارد.
وی افزود: خداوند می فرماید آنچه که در زمین وآسمان‌هاست فقط متعلق به خداست و کسی صاحب آنها نیست.
وی اضافه کرد: پروردگار عالمیان در جایی دیگر از قرآن می‌فرماید من به عنوان هدیه هرچه که میل داشته باشم به مردم عطاء می‌کنم و در مقام هدیه جایگاه دختر از پسر والاتر است.
وی اظهار کرد: گاهی متاسفانه برخی‌های خلاف این دستور عمل و یا تصور می‌کنند و داشتن فرزند پسر را بر دختر ترجیح می‌دهند.
وی با بیان اینکه ظهور دین اسلام جایگاه زنان را ارتقا و مانع زنده به گوری دختران شد، گفت:‌ اسلام سهم و ارث زنان را مشخص کرده تا به شخصیت زن عدول نشود.
 وی با بیان اینکه خدا به هر میزان که بخواهد به هرکسی که دوست داشته باشد بی شمار عطا می‌کند، گفت: خدا با هیچ کس دشمنی ندارد و علیم و بصیر است.
وی اظهار کرد: برخلاف عقیده بعضی که می‌گویند فلانی اجاقش کور است که اگر کسی چنین چیزی بگوید برخلاف قرآن و دستور خدا عمل کرده وگناهکار است چرا که این مصلحت خداوند در مورد آن انسان است.

 


آخرین کتاب ها